A A A

Nowe kolumny głośnikowe w ofercie Magico

16 stycznia 2017, 13:30
Magico – producent zaawansowanych kolumn głośnikowych, prezentuje najnowszą konstrukcję S3 Mk II.
Nowe kolumny głośnikowe w ofercie Magico

S3 Mk II w całej gamie produktowej Magico zajmuje miejsce pomiędzy kolumnami głośnikowymi S1 Mk II i S5 Mk II. Model ten wyposażony jest we wszystkie zaawansowane elementy, które wykorzystywane są w konstrukcjach z serii S, w tym nowy 230-milimetrowy przetwornik niskotonowy. Ta wyróżniająca się najniższymi mierzalnymi zniekształceniami jednostka powstała w oparciu o inżynierię i wzornictwo pierwotnie wprowadzone w limitowanej edycji, przygotowanej z okazji 10-lecia M-Project.

Wysokie tony, jakie zapewnia S3 Mk II, to zasługa 25-milimetrowego przetwornika Magico z berylową membraną pokrytą diamentową powłoką. Jednostka ta, w porównaniu z oryginalnym głośnikiem z serii S, charakteryzuje się wysoką czułością, szeroką dyspersją i większą mocą. Nowa aluminiowa obudowa dla struktury magnetycznej minimalizuje całkowity rezonans i poprawia parametry izolacyjne jednostki wysokotonowej. Cewka typu long-throw gwarantuje niższe zniekształcenia i zapewnia optymalną częstotliwość odcięcia, która poprawia zharmonizowanie przetwornika z głośnikiem średniotonowym.

Nadzwyczajne odwzorowanie zakresu średniotonowego jest konsekwencją zastosowania opatentowanego 150-milimetrowego przetwornika. Membrana głośnika wykonana jest z wielościennych nanorurek węglowych i warstwy nanografenu XG. Materiał ten jest 20 proc. lżejszy i 300 proc. sztywniejszy niż dotychczas stosowany w serii S. Specjalnie opracowana wewnętrzna obudowa z opatentowanego polimeru tworzy odizolowaną i zoptymalizowaną przestrzeń, wewnątrz której pracuje przetwornik średniotonowy.

Głęboki, mocny i precyzyjny bas dostarczają dwa nowo opracowane głośniki (230 mm), powstające przy użyciu zaawansowanych technik produkcyjnych, które wykorzystują taką samą membranę z nanografenem i wielościennym karbonem. Potężny układ magnetyczny napędza 127-milimetrową cewkę z tytanu, która porusza się liniowo w amplitudzie 12,7 milimetra, zapewniając czysty, niezniekształcony dźwięk z ciśnieniem sięgającym 112 dB przy 50 Hz/1 m.

Obudowa S3 Mk II typu monocoque uformowana została z pojedynczego kawałka tłoczonego aluminium o grubości 9,5 mm i średnicy 30,5 cm. Nowa, znajdująca się na szczycie aluminiowa płyta ma wypukły kształt 3D, dzięki czemu minimalizuje dyfrakcję obudowy i rozprasza pionowe fale stojące. Masywna podstawa wykorzystuje nowo opracowany 4-punktowy system wsporników, który obniża środek ciężkości całej kolumny głośnikowej i zwiększa jej stabilność, co skutkuje niższym poziomem szumów i zwiększonym zakresem dynamiki.

Wszystkie cztery przetworniki w S3 Mk II zostały akustycznie zintegrowane za pośrednictwem unikatowego rozwiązania opracowanego przez Magico - Elliptical Symmetry Crossover - wykorzystującego najnowocześniejsze komponenty firmy Mundorf. Zwrotnica głośnika maksymalizuje pasmo przenoszenia przy jednoczesnym zachowaniu liniowości fazy i minimalizowaniu zniekształceń intermodulacyjnych. Indywidualna wydajność przetworników i kolumny głośnikowej w jej ostatecznej postaci były testowane i optymalizowane pod kątem akustycznego, mechanicznego, elektromagnetycznego i termicznego zachowania przy użyciu najnowocześniejszego urządzenia do symulacji metodą elementów skończonych.

Najnowsze kolumny głośnikowe Magico w sprzedaży pojawią się pod koniec I kwartału 2017 r. Model S3 Mk II dostępny będzie w dwóch wersjach wykończenia: M-Cast (teksturowana warstwa satynowa) oraz M-Coat (gładki lakier na wysoki połysk).


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto