A A A

Nowości z okazji okrągłych urodzin Map Google

6 lutego 2020, 14:00
Firma obchodzi 15. urodziny aplikacji Mapy i szykuje z tej okazji kolejne ulepszenia serwisu.
Nowości z okazji okrągłych urodzin Map Google

Urodzinowa ikonka samochodu prowadzącego nas w trasy w Mapach Google to tylko jedno z urozmaiceń przygotowanych przez Google z okazji 15-lecia aplikacji. Firma postanowiła poczynić pewne zmiany w programie: zarówno wizualne, jak i funkcjonalne.

Przede wszystkim znikają dotychczasowe trzy karty w dolnej części interfejsu, a w ich miejsce pojawia się pięć skrótów menu nawigacyjnego. Skróty będą odnośnikami do najczęściej używanych funkcji apki: Odkrywaj, Dojazd, Zapisane, Opublikuj i Najnowsze.O ile trzy pierwsze skróty wydają się wyborem oczywistym, o tyle miło zaskakuje dobór dwóch kolejnych: Opublikuj i Najnowsze. Świadczy to o tym, że Google wzięło pod uwagę ogromny wkład użytkowników w tworzenie aplikacji. Wszak wszelakie zdjęcia, opinie i oceny dostarczają do programu sami jego posiadacze, którzy regularnie korzystają z usług Map Google.

W Mapach już jakiś czas temu zintegrowano dojazdy, bazując na lokalnych rozkładach jazdy, teraz natomiast dojdzie do tego system informujący podróżujących o warunkach na trasie przejazdu, a nawet dostępności miejsc w środkach komunikacji. Tego typu informacje będą widoczne właśnie dla tych użytkowników, którzy sami podzielą się obserwacjami w trakcie przejazdu lub po nim.

W najbliższym czasie w Mapach Google mają pojawić się także funkcje związane z rzeczywistością rozszerzoną obejmującą Live View i Street View. Ten drugi projekt to obecnie jedna z kluczowych funkcji Map.

A wisienką na torcie urodzinowym Map Google jest przeprojektowany charakterystyczny znak usługi – pinezki. W nowej wersji jest ona bardzo kolorowa.

Google zapewnia, że nie poprzestanie na tych zmianach i Mapy Google będą stale rozwijane.

fot. Google

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto