A A A

Nowości z okazji okrągłych urodzin Map Google

6 lutego 2020, 14:00
Firma obchodzi 15. urodziny aplikacji Mapy i szykuje z tej okazji kolejne ulepszenia serwisu.
Nowości z okazji okrągłych urodzin Map Google

Urodzinowa ikonka samochodu prowadzącego nas w trasy w Mapach Google to tylko jedno z urozmaiceń przygotowanych przez Google z okazji 15-lecia aplikacji. Firma postanowiła poczynić pewne zmiany w programie: zarówno wizualne, jak i funkcjonalne.

Przede wszystkim znikają dotychczasowe trzy karty w dolnej części interfejsu, a w ich miejsce pojawia się pięć skrótów menu nawigacyjnego. Skróty będą odnośnikami do najczęściej używanych funkcji apki: Odkrywaj, Dojazd, Zapisane, Opublikuj i Najnowsze.O ile trzy pierwsze skróty wydają się wyborem oczywistym, o tyle miło zaskakuje dobór dwóch kolejnych: Opublikuj i Najnowsze. Świadczy to o tym, że Google wzięło pod uwagę ogromny wkład użytkowników w tworzenie aplikacji. Wszak wszelakie zdjęcia, opinie i oceny dostarczają do programu sami jego posiadacze, którzy regularnie korzystają z usług Map Google.

W Mapach już jakiś czas temu zintegrowano dojazdy, bazując na lokalnych rozkładach jazdy, teraz natomiast dojdzie do tego system informujący podróżujących o warunkach na trasie przejazdu, a nawet dostępności miejsc w środkach komunikacji. Tego typu informacje będą widoczne właśnie dla tych użytkowników, którzy sami podzielą się obserwacjami w trakcie przejazdu lub po nim.

W najbliższym czasie w Mapach Google mają pojawić się także funkcje związane z rzeczywistością rozszerzoną obejmującą Live View i Street View. Ten drugi projekt to obecnie jedna z kluczowych funkcji Map.

A wisienką na torcie urodzinowym Map Google jest przeprojektowany charakterystyczny znak usługi – pinezki. W nowej wersji jest ona bardzo kolorowa.

Google zapewnia, że nie poprzestanie na tych zmianach i Mapy Google będą stale rozwijane.

fot. Google

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto