A A A

Nowy chipset pozwoli na podwójną lokalizację użytkownika

24 maja 2011, 11:04
Nowy chipset pozwoli na podwójną lokalizację użytkownika

Firma Qualcomm poinformowała o dostępności produktu obsługującego rosyjski system satelitarny GLONASS oraz jego unikalnej możliwości jednoczesnego korzystania z sieci GPS i GLONASS, co przełoży się na wyniki lokalizacji.

Dodatkowe sygnały odbierane z rozszerzonej sieci satelitów zapewniają bardziej precyzyjne informacje o lokalizacji, co będzie mogło być wykorzystywane w wielu aplikacjach i usługach. Pierwszy telefon obsługujący system GLONASS to urządzenie MTS 945 firmy ZTE z chipsetem Qualcomm Snapdragon MSM7x30. Obsługa obydwu sieci satelitarnych jest dostępna dzięki zastosowaniu Qualcomm Snapdragon MSM7x30 i odpowiedniego oprogramowania.

Rozwiązanie to będzie dostępne również w kolejnych wybranych modelach wyposażonych w rozwiązania Snapdragon i funkcje GPS obsługiwane przez technologie firmy Qualcomm.


Krzysztof Gudowski / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Spotify na iOS-a w nowym wydaniu
28 lutego 2020
Z odświeżonej apki mobilnej Spotify można korzystać w urządzeniach z systemem iOS. Jest znacznie lepsza niż poprzednia wersja.


Narasta spór rządu USA z Huawei
28 lutego 2020
Trwa konflikt na temat bezpieczeństwa cybernetycznego pomiędzy administracją rządu USA w firmą Huawei. Nie pomagają próby dyplomatycznego...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto