A A A

Oksford i Google stworzyły słowniczek SI

26 marca 2020, 14:00
Z połączenia sił gigantów powstał projekt, który ma ułatwić zrozumienie działania i wykorzystania sztucznej inteligencji.
Oksford i Google stworzyły słowniczek SI

Działająca z ramienia Google'a grupa People+AI Research oraz grupa Oxford Internet Institute z Uniwersytetu Oksfordzkiego postanowiły zjednoczyć siły i stworzyć coś na kształt elementarza dotyczącego sztucznej inteligencji (SI). Na jego łamach od A do Z objaśniono działanie SI oraz możliwości jej wykorzystania w dzisiejszym świecie.

Jak mówią badacze, którzy zajęli się przygotowaniem projektu, przyczyną jego powstania było wzrastające zainteresowanie sztuczną inteligencją i sposobem jej działania. Coraz więcej wyszukiwań w internecie wskazuje na chęć poszerzania wiedzy z tego zakresu przez zwykłych użytkowników.

„Tłumacz" działania sztucznej inteligencji bazuje na badaniach grupy z Google'a i Oksfordu obejmujących technikalia, produkcję, a także przykłady wykorzystywania gotowych produktów z zaimplementowaną SI. W projekcie pod każdą literą – od A do Z – znajdziemy opis i grafiki ilustrujące omawiany temat. Obejmują one procesy powstawania, wdrażania i wykorzystywania sprzętów stosujących SI. W „elementarzu" pojawia się więc 26 objaśnień – wszystkie dotyczą różnych obszarów związanych ze sztuczną inteligencją.

Grupy zaangażowane w projekt (który jest do obejrzenia TU) podkreślają, że będzie on aktualizowany na bieżąco, w miarę pojawiania się nowych odkryć i doskonalenia omawianej technologii.

fot. AtoZofAI


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Trump triumfuje na giełdzie
24 stycznia 2022
Spółka specjalnego przeznaczenia (SPAC) współpracująca z mediami społecznościowymi Trumpa bije rekordy na giełdzie.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto