A A A

Organizuj wydarzenia online i zarabiaj

19 października 2020, 15:30
Zoom uruchomił nową platformę, która umożliwia użytkownikom sprzedaż biletów na wydarzenia.
Organizuj wydarzenia online i zarabiaj

Koncert na Zoomie?

Firma wykorzystuje rosnącą popularność swojej aplikacji i wprowadza nową funkcję. To platforma OnZoom, która umożliwia organizację wydarzeń online i zarabianie na nich. Mogą to być np. warsztaty, zajęcia fitness, pokazy artystyczne czy nawet koncerty. Za bilety da się zapłacić kartą kredytową lub poprzez system PayPal. Będzie także opcjonalne "wręczanie" bezpłatnych wejściówek. W wydarzeniu weźmie udział maksymalnie 1000 osób. Organizatorzy nie tylko będą mogli sprzedawać bilety, ale także promować je za pośrednictwem poczty elektronicznej i mediów społecznościowych. Informacje o nich będą także zbierane w ogólnodostępnym katalogu.

Platform działa na razie w wersji beta. Mogą z niej korzystać płatni użytkownicy Zooma.

 

Online nie musi być za darmo

Zoom nie jest pierwszą firmą, która wdraża pomysł płatnych wydarzeń online. W sierpniu br. pobieranie opłat za transmisje na żywo umożliwił Facebook. Twórcy mogą prowadzić biletowane transmisje poprzez usługi Facebook Live i Messenger Rooms. Natomiast we wrześniu Area 120, czyli inkubator eksperymentalnych produktów pod szyldem Google'a, poinformował o wypuszczeniu aplikacji Fundo. To narzędzie, dzięki któremu również da się organizować płatne spotkania oraz warsztaty online.

fot. Zoom

 


Dominika Gorgosz
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto