A A A

Panasonic kończy z półprzewodnikami

2 grudnia 2019, 14:00
Japońska firma niemal całkowicie wycofuje się z rynku układów scalonych.
Panasonic kończy z półprzewodnikami

Panasonic ogłosił, że wycofuje się z rynku półprzewodników i sprzedaje swoje udziały w jednostce TowerJazz tajwańskiej firmie Nuvoton Technology, która jest częścią Windbond Electronics. Jedyną własnością Panasonica związaną z branżą półprzewodników pozostanie 20-procentowy udział firmy w Socionext.

Swego czasu Panasonic był liderem w produkcji układów scalonych, jednak obecnie koncern zaniechał rozwoju tej gałęzi ze względu na coraz wyższe koszty wytwarzania zaawansowanych SoC-ów (System-on-a-Chip). Wśród komponentów projektowanych przez Panasonica znajdowały się głównie sensory do smartfonów, samochodów i kamer bezpieczeństwa. Nie wiadomo, czy Panasonic nie zakończy tym samym badań nad matrycami do aparatów fotograficznych.

 

fot. 123RF

 

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wyciekło 20 GB danych aktorek porno
20 stycznia 2020
Dziewczyny pozujące przed kamerkami udostępniały stronom, za pomocą których zarabiały, wiele swoich prywatnych danych, łącznie ze skanami...


TikTok rośnie w siłę
20 stycznia 2020
Aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo została w zeszłym roku zainstalowana ponad 700 milionów razy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto