A A A

Panasonic kończy z półprzewodnikami

2 grudnia 2019, 14:00
Japońska firma niemal całkowicie wycofuje się z rynku układów scalonych.
Panasonic kończy z półprzewodnikami

Panasonic ogłosił, że wycofuje się z rynku półprzewodników i sprzedaje swoje udziały w jednostce TowerJazz tajwańskiej firmie Nuvoton Technology, która jest częścią Windbond Electronics. Jedyną własnością Panasonica związaną z branżą półprzewodników pozostanie 20-procentowy udział firmy w Socionext.

Swego czasu Panasonic był liderem w produkcji układów scalonych, jednak obecnie koncern zaniechał rozwoju tej gałęzi ze względu na coraz wyższe koszty wytwarzania zaawansowanych SoC-ów (System-on-a-Chip). Wśród komponentów projektowanych przez Panasonica znajdowały się głównie sensory do smartfonów, samochodów i kamer bezpieczeństwa. Nie wiadomo, czy Panasonic nie zakończy tym samym badań nad matrycami do aparatów fotograficznych.

 

fot. 123RF

 

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto