A A A

PayPal przestaje być tylko narzędziem płatniczym

22 września 2021, 10:50
Superaplikacja PayPala pozwala między innymi opłacać rachunki, zarabiać na oszczędnościach i inwestować w kryptowaluty.
PayPal przestaje być tylko narzędziem płatniczym

PayPal rozszerza ofertę

Wczoraj (21 września) PayPal uruchomił pierwszą wersję zapowiadanej od jakiegoś czasu superaplikacji, która zawiera kombinację narzędzi finansowych dla klientów. Teraz to już nie tylko realizacja wpłat i wypłat, ale też portfel cyfrowy, płatności P2P (peer to peer), funkcje opłacania rachunków (także za media, telewizję i internet), możliwość wpłat bezpośrednich, handlu kryptowalutami itd.

Firma ogłosiła również nawiązanie współpracy z Synchrony Bank, dzięki której zaproponuje klientom wysokodochodowe konto oszczędnościowe PayPal Savings.

 

Zachęty dla klientów

Użytkownicy nowej aplikacji PayPal będą mogli między innymi zdobywać w niej nagrody i realizować je w sklepach, zarządzać kartami podarunkowymi, płacić kodami QR za zakupy, obsługiwać kredyty i korzystać z opcji kupowania, przechowywania i sprzedawania kryptowalut. Firma wprowadziła też opcję wspierania organizacji charytatywnych.

Dzięki współpracy z Synchrony Bank firma proponuje klientom oszczędzającym na rachunku PayPal Savings roczną stopę zwrotu w wysokości 0,40%.

W ten sposób PayPal chce zyskać na konkurencyjności względem innych firm rozwijających aplikacje do bankowości cyfrowej.

 

Spersonalizowany pulpit

Użytkownicy aplikacji korzystać będą ze spersonalizowanego pulpitu nawigacyjnego do przeglądania swojego konta. W portfelu będą zarządzać wpłatami bezpośrednimi i łączyć różne źródła finansowania (konta bankowe oraz karty debetowe i kredytowe).

Aplikacja wprowadza też opcje powiadomień o nadchodzących rachunkach i możliwość ustawiania automatycznych płatności. Można je pokrywać nie tylko ze środków na koncie PayPal, ale też poprzez dowolne źródło finansowania połączone z tym kontem.

Szczegółowe informacje można znaleźć w blogu firmy.

fot. PayPal


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto