A A A

PayPal wchodzi w kryptowaluty

23 października 2020, 14:30
Użytkownicy popularnego systemu płatności elektronicznych będą mogli handlować bitcoinami.
PayPal wchodzi w kryptowaluty

Bitcoin ostro w górę

Korporacja PayPal uruchomi usługę pozwalającą kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty z poziomu konta w serwisie PayPal.

 

Na razie w USA

Firma otrzymała warunkową licencję na obrót kryptowalutami od Departamentu Usług Finansowych stanu Nowy Jork. Operator systemu płatności elektronicznych podkreśla, że desyzja ta umożliwi opłacanie zakuów u 26 milionów sprzedawców na całym świecie.

Początkowo usługa będzie oferowana tylko w Stanach Zjednoczonych – ma ruszyć tam już za kilka tygodni. PayPal zamierza świadczyć ją „na wybranych rynkach zagranicznych" od pierwszej połowy 2021 roku.

Operator płatności elektronicznych rozpocznie od obsługi platform Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin bezpośrednio w cyfrowym portfelu PayPal. Jest to możliwe dzięki podpisaniu umowy z Paxos Trust Company – licencjonowanym dostawcą produktów i usług kryptowalutowych.

Informacja o wejściu PayPala w kryptowalutowy biznes przełożyła się na wzrost kursu bitcoina. Chwilami przekraczał on wczoraj (22 października) poziom 13 tysięcy dolarów.

fot. Walid Mahdadi – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Twitter proponuje ugodę
21 września 2021
Portal jest skłonny zapłacić wprowadzonym w błąd inwestorom ponad 800 milionów dolarów.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto