A A A

Pierwszy chiński wytwórca procesorów graficznych

30 listopada 2021, 11:00
Chińska firma Moore Threads ogłosiła, że jest w stanie samodzielnie wyprodukować układy GPU.
Pierwszy chiński wytwórca procesorów graficznych

Bez pomocy z zewnątrz

Moore Threads poinformowała, że jej technologia produkcji procesorów graficznych bazuje wyłącznie na chińskiej własności intelektualnej i wiedzy specjalistycznej. GPU mogą wykonywać obliczenia graficzne 3D, wysokowydajne obliczenia równoległe, być wykorzystywane w systemach AI oraz do akceleracji wideo wysokiej rozdzielczości.

Chociaż Moore Threads założono raptem w październiku 2020 roku, to przedstawiciele firmy twierdzą, że sprosta ona wszystkim zadaniom niezbędnym do powstania układów graficznych – od projektu po produkcję. Możliwe jest to m.in. dzięki pieniądzom, które otrzymała w trzech transzach od tuzów takich jak Sequoia Capital China, ByteDance (właściciel TikToka) i Tencent.

W ostatnim etapie finansowania na konto Moore Threads wpłynęło około 313 mln dolarów, które przedsiębiorstwo zamierza przeznaczyć na uruchomienie produkcji swojego pierwszego GPU na skalę przemysłową, oraz na dalsze badania rozwojowe w dziedzinie budowy chipów graficznych.

fot. Pixabay


Piotr Bogucki
Tagi: technologie
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto