A A A

Pierwszy telewizor 8K z serii LG – NanoCell

23 grudnia 2019, 08:00
LG NanoCell 8K to najbardziej zaawansowana linia produktów z serii NanoCell. Telewizory właśnie trafiły do sprzedaży.
Pierwszy telewizor 8K z serii LG – NanoCell

Technologia 8K nie jest na razie zbyt popularna, ponieważ rzadko pojawiają się treści, które są do niej dostosowane. Nie przeszkadza to jednak koncernom w opracowywaniu sprzętów działających właśnie w tej rozdzielczości. Prognozuje się, że już wkrótce (jak zazwyczaj bywa w takich przypadkach) pojawią się treści dostosowane do odtwarzania w tej technologii.

LG opracowało technologię NanoCell, która w najnowszej serii telewizorów ma być połączona z 8K. Czy będzie ona  poważną konkurencją dla technologii OLED? Być może. NanoCell to system, który ma zapewniać jeszcze bardziej realistyczny i żywy obraz, co w połączeniu z rozdzielczością 8K może zapewnić odbiorcom efekty zapierające dech w piersiach. LG NanoCell 8K wykorzystuje procesor Aplha generacji 9.2; nowy wyświetlacz ma przekątną 75 cali. Matryca,  w którą został wyposażony telewizor, to IPS LCD.

NanoCell 8K ma kosztować ok. 26 tysięcy złotych.

fot. LG


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Zmiany w mailingu YouTube'a
8 sierpnia 2020
Subskrybenci przestaną otrzymywać e-maile o zamieszczanych na kanałach YouTube'a nowościach.


Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto