A A A

Play wysyla SMS-y do osób nadużywających roamingu

13 listopada 2017, 10:20
Play przed weekendem rozpoczął wysyłkę SMS-ów do osób, które łamią politykę FUP (Fair Usage Policy) i zdecydowanie częściej przebywają w zasięgu UE niż w naszej sieci.
Play wysyla SMS-y do osób nadużywających roamingu

Od 15 czerwca 2017 r. wszyscy klienci Play, którzy w ramach umowy mają pakiety minut, SMS i MMS, a także klienci ofert na kartę, którzy zakupili takie pakiety, mogą korzystać z nich w Unii Europejskiej na takich samych warunkach, jak w kraju.

Także wszystkie połączenia i wiadomości przychodzące są bezpłatne we wszystkich ofertach. Dodatkowo, każdy klient ma możliwość korzystania z transmisji danych bez dodatkowych opłat, a wielkość pakietu jest uzależniona od wartości abonamentu lub zakupionego w ofertach na kartę pakietu. W ten sposób Play w pełni realizuje zasadę "Roam Like At Home".

Inni operatorzy również korzystają z zasady Roam Like At Home. Dlaczego zatem Play będzie wysyłał SMS-y do niektórych abonentów?

"Jeżeli bilans z ostatnich czterech miesięcy wskazuje na to, że przebywacie cały czas poza Polską odpowiedniego SMS-a. Będziemy zmuszeni naliczyć dodatkowe opłaty" - tłumaczy rzecznik sieci, Marcin Gruszka (materiał wideo poniżej). Play, podobnie jak każdy inny operator, ponosi koszty roamingu. Jeśli osoba wyjechała z Polski, nadal korzysta z usług, generuje bardzo wysokie koszty dla operatora. Stąd taka decyzja operatora.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Indie zakazały aplikacji TikTok
21 kwietnia 2019
Indyjski rząd nakazał Apple oraz Google zbanować aplikację TikTok w swoich sklepach z aplikacjami. Powód? Wykorzystywanie jej przez dzieci i...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto