A A A

PlayStation 5 najszybciej sprzedającą się konsolą Sony

29 lipca 2021, 15:30
Japoński koncern chwali się wynikami sprzedaży swojej nowej platformy.
PlayStation 5 najszybciej sprzedającą się konsolą Sony

Najpopularniejsza konsola firmy

Od premiery PlayStation 5 minęło 8 miesięcy. W tym czasie konsola Sony znalazła już 10 milionów nabywców. Tym samym stała się najszybciej sprzedającą się platformą w historii producenta. W przypadku PlayStation 4 (która przekroczyła próg 112 milionów egzemplarzy), na osiągnięcie pierwszych 10 milionów czekano o miesiąc dłużej.

 

Mimo wszystko

Na ogromne zainteresowanie PlayStation 5 wpłynęła m.in. pandemia Covid-19 i dodatkowy czas na granie, który pojawił się za sprawą lockdownów. Łączna sprzedaż mogłaby być jeszcze większa, gdyby nie problemy z dostępnością sprzętu w sklepach. Firma nie doszacowała zapotrzebowania, a braki półprzewodników na rynku sprawiły, że zwiększenie tempa produkcji okazało się trudne.

Przez długie tygodnie osobom zainteresowanym nabyciem konsoli pozostawało tylko kupowanie jej za zawyżoną cenę od tzw. skalperów. Obecnie PlayStation 5 jest już relatywnie łatwo dostępna, wciąż jednak najczęściej w zauważalnie droższych zestawach z grami i dodatkowymi akcesoriami.

fot. Sony


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto