A A A

Po prostu wklej załącznik

12 maja 2021, 09:00
Jak dodawać w Gmailu załączniki używając kombinacji klawiszy [Ctrl]+[V]?
Po prostu wklej załącznik

Pocztowe „kopiuj-wklej"

Na liście planowanych usprawnień przeglądarki Chrome znajduje się funkcja ułatwiająca dodawanie załączników do wiadomości tworzonych w Gmailu.

 

Zamiast ikony spinacza

Obecnie aby dołączyć jakikolwiek plik do tworzonego listu trzeba kliknąć ikonę spinacza w oknie kreatora wiadomości:

Gmail - załącznik

Użytkownicy przeglądarki Chrome mogą już jednak włączyć eksperymentalną funkcję, dzięki której dodawanie załączników stanie się łatwiejsze – będzie wymagało tylko wydania poleceń „kopiuj-wklej". Plik, który należy dołączyć, wystarczy skopiować z systemowego menedżera wciskając kombinację klawiszy [Ctrl]+[C]. W Gmailu doda się go do wiadomości za pomocą skrótu [Ctrl]+[V].

Aby uaktywnić taki mechanizm obsługi załączników, należy wpisać w omniboksie przeglądarki frazę chrome://flags, wyszukać flagę Clipboard filenames i ustawić jej status na Enabled:

Gmail - załącznik

Restartujemy Chrome'a i sprawdzamy działanie nowej opcji. W systemowym menedżerze plików (lub w programie takim jak Total Commander) zaznaczamy którykolwiek plik, naciskamy prawy przycisk myszy i wybieramy pozycję Kopiuj (lub wciskamy kombinację klawiszy [Ctrl]+[C]).

Teraz uruchamiamy Gmaila i rozpoczynamy tworzenie nowej wiadomości. Klikamy gdziekolwiek wewnątrz jej treści i wciskamy kombinację [Ctrl]+[V] lub z menu podręcznego wybieramy nieaktywną wcześniej dla nazw plików opcję Wklej:

Gmail - załącznik

Zaznaczony wcześniej plik pojawi się na liście załączników do e-maila.

fot. Clker-Free-Vector-Images – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto