A A A

Ponad 200 chińskich producentów gier chce walczyć z uzależnieniem od gier

24 września 2021, 11:00
Chińczycy wykorzystują technologię rozpoznawania twarzy do identyfikacji nieletnich graczy.
Ponad 200 chińskich producentów gier chce walczyć z uzależnieniem od gier

Stawiają na samoregulację

W ubiegłym miesiącu władze Państwa Środka, zaniepokojenie rosnącym uzależnieniem od gier wideo wśród dzieci i nastolatków, wprowadziły nowe zasady, które zabraniają osobom poniżej 18. roku życia grania w gry wideo dłużej niż trzy godziny tygodniowo.

Chińskie stowarzyszenie firm działających w branży gier obawia się dalszych decyzji, które będą wymierzone w ten sektor gospodarki, postawiło więc na samoregulację. We wspólnym oświadczeniu, podpisanym przez 213 firm, w tym Tencent Holdings i NetEdge, wyrażono zamiar walki z treściami, które zniekształcają historię, oraz kontroli naruszania obowiązujących zasad grania, wynikającego m.in. z używania zagranicznych platform gamingowych.

Chiński gigant Tencent już w lipcu 2021 r. wprowadził funkcję „Midnight Patrol" wykorzystującą oprogramowanie do rozpoznawania twarzy, aby uniemożliwić dzieciom logowanie się na konta osób dorosłych podczas „godziny policyjnej", która obowiązuje od 22.00 do 08.00. W tym czasie bawić mogą się tylko osoby dorosłe, które potwierdzą swoją tożsamość dzięki systemowi rozpoznawania twarzy.

fot. Tencent Games


Katarzyna Bielińska
Tagi: gry
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto