A A A

Premiera flagowców Huawei z serii P

26 marca 2020, 16:35
Huawei P40 to najnowsza generacja przedstawicieli serii P, znanej z dużych możliwości fotograficznych.
Premiera flagowców Huawei z serii P

Huawei P40, Huawei P40 Pro oraz Huawei P40+ doczekały się dzisiaj swojej premiery. Te smartfony z wyjątkowymi możliwościami fotograficznymi to flagowce chińskiego producenta.

Smartfony z serii P40 wyposażono w aparaty fotograficzne Ultra Vision. Opracowano je we współpracy z legendarną marką Leica. Największą innowacją jest zastosowanie sensora CMOS Ultra Vision o rekordowo dużym rozmiarze: 1/1,28". Dzięki temu aparat fotograficzny rejestruje więcej światła, co według producenta sprawia, że zdjęcia i wideo wykonywane za pomocą Huawei z serii P40 wyróżniają się najwyższą jakością i liczbą detali. Firma podkreśla, że efekt ten uzyskiwany jest nawet w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. Wielkość pojedynczego piksela matrycy aparatu fotograficznego również jest rekordowa – wynosi 2,44 μm.

Huawei P40 Pro wyposażono w system czterech obiektywów:

  • głównego o rozdzielczości 50 MP (przesłona f/1,8),
  • ultraszerokokątnego Cine Camera o rozdzielczości 40 MP (f/1,8),
  • obiektywu do pomiaru przestrzeni kadru,
  • 12-megapikselowego teleobiektywu peryskopowego SuperSensing Zoom (f/3,4), który umożliwia wykonanie zdjęć z 5-krotnym zoomem optycznym i 50-krotnym zoomem cyfrowym.

Model P40 Pro+ wyróżnia się na tle pozostałych smartfonów z serii innowacyjną konstrukcją teleobiektywu SuperZoom Array, który przyjmuje więcej światła o różnych długościach fal. Za pomocą smartfona można wykonać zdjęcie z 10-krotnym zoomem optycznym i nawet 100-krotnym zoomem cyfrowym.

Przedni aparat w smartfonach P40 Pro+ oraz P40 Pro został wyposażony w 32-megapikselowy obiektyw fotograficzny oraz obiektyw IR do wykrywania głębi. Dzięki wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji i specjalnej aplikacji Huawei MeeTime przedni aparat fotograficzny zapewnia wysoką jakość rozmowy video – 1080p Full HD – nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

Producent podkreśla także znaczenie faktu, że w smartfonach umieszczono najpotężniejszy procesor Huawei: Kirin 990 5G, oparty na architekturze Da Vinci. Algorytmy AI wspierają pracę aparatu fotograficznego m.in. poprzez przestrzenną redukcję szumów z filtrowaniem 3D, a także oferują innowacyjne możliwości edycji zdjęć. Dodatkowo udoskonalona stabilizacja optyczna OIS w aparacie oraz stabilizacja obrazu wspierana przez sztuczną inteligencję AIS minimalizują zakłócenia wywołane przez drgania ręki podczas wykonywania zdjęć i rejestrowania wideo w jakości 4K przy płynności 60fp.

Aparat fotograficzny smartfonów z serii Huawei P40 obsługuje także funkcję wykrywania gestów, która umożliwia wykonywanie zdjęć bez użycia rąk.

Modele P40 Pro+ i P40 Pro posiadają baterię 4200 mAh. W standardowych warunkach ma to zapewnić od 1,5 do 2 dni użytkowania. Telefony można też bardzo szybko naładować dzięki technologii Huawei SuperCharge 40 W. Huawei P40 Pro+ obsługuje też funkcję szybkiego ładowania bezprzewodowego o wartości 30 W (model P40 Pro – 27 W), a dzięki funkcji ładowania zwrotnego może służyć za przenośny, bezprzewodowy powerbank. Model Huawei P40 został natomiast wyposażony w baterię o pojemności 3800 mAh.

Smartfony Huawei P40 Pro i P40 wykorzystują oprogramowanie EMUI 10.1 bazujące na systemie operacyjnym Android; działają w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS).

fot. Huawei

 

 

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa technika izolowania głosów
15 lipca 2020
Podczas międzynarodowej konferencji na temat uczenia maszynowego badacze z Facebooka zaprezentowali metodę oddzielania nawet 5 głosów osób...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto