A A A

Problemy z wydajnością Azure

25 marca 2020, 12:20
Nagły wzrost liczby osób pracujących z domu powoduje problemy z niektórymi usługami chmurowymi.
Problemy z wydajnością Azure

W ostatnich dniach pracownicy w Wielkiej Brytanii narzekają na chmurę Microsoft Azure. Użytkownicy zgłaszają problemy z tworzeniem nowych zasobów i funkcjami niezawodności. Raporty wyświetlane przez witrynę Down Detector, która zajmuje się śledzeniem awarii, potwierdzają, że platforma ta nie działa należycie.

Błędy Azure, na które wskazują użytkownicy, wyglądają tak, jakby chmura była pełna. Na ekranach pokazują się informacje o tym, że „nie ma wystarczającej pojemności w tym regionie". Region, w którym występuje najwięcej skarg, to południe Wielkiej Brytanii. W pozostałych częściach świata chmura działa zadowalająco.

Struktura Azure powoduje, że niektóre typy zasobów powinny być blisko siebie (w tym samym regionie), aby chmura funkcjonowała prawidłowo. Ponieważ Azure to globalna usługa stworzona przez Microsoft, teoretycznie nie ma możliwości, by przestała działać. Problemy, które napotykają klienci, występują lokalnie, co najprawdopodobniej spowodowane jest nagłym obciążeniem sieci, na które nikt nie był przygotowany.

fot. Down Detector

 


Piotr Rabiej
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto