A A A

Proces o ekstradycję Assange’a do USA opóźniony

29 kwietnia 2020, 15:45
Twórca WikiLeaks ma (najprawdopodobniej) kilka miesięcy spokoju.
Proces o ekstradycję Assange’a do USA opóźniony

Prawnikom Juliana Assange’a udało się wreszcie odnieść sukces.

Twórca WikiLeaks może trochę odetchnąćOd jakiegoś czasu brytyjski sąd pracuje nad procesem ekstradycyjnym pochodzącego z Australii aktywisty internetowego, autora portalu WikiLeaks. Wymiar sprawiedliwości USA oczekuje jego przekazania od Wielkiej Brytanii, aby postawić mu zarzuty o szpiegostwo.

 

Koronawirus wszystko opóźni

Prawnicy oskarżonego od dłuższego czasu walczyli o opóźnienie jego procesu. Kolejne rozprawy miały się rozpocząć 18 maja br., ale ostatecznie sąd uznał, że ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią uniemożliwią kontynuowanie sprawy. Przychylono się do wniosku prawników powołujących się na to, że od miesiąca nie mieli możliwości kontaktu z klientem. Wnioski poparli ostatecznie prawnicy reprezentujący USA.

Oficjalna decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona 4 maja br. Prawdopodobnie poznamy wtedy termin wznowienia procesu, już teraz jednak mówi się o tym, że nowa data może być dość odległa. Prawdopodobnie będą to okolice listopada. Sąd chce, by istniała możliwość osobistego stawienia się Assange’a oraz jego prawników na sali rozpraw.

 

Duże problemy

Aktywista ma więc nieco czasu, by odetchnąć, co i tak nie poprawia znacząco jego sytuacji. Wciąż ciąży na nim 18 poważnych zarzutów dotyczących m.in. współpracy przy włamaniach do Pentagonu oraz publikacji ściśle tajnych dokumentów.

fot. Wikipedia


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto