A A A

Promise Pegasus - pamięć masowa dla Mac

20 września 2011, 08:35
Promise Pegasus - pamięć masowa dla Mac

Urządzenia NAS Promise Pegasus R4 i R6 zostały zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje technologia Thunderbolt.

Thunderbolt to wynik współpracy laboratoriów Apple i Intel. Punktem wyjściowym do badań było stworzenie rozwiązania, które umożliwi szybki przesył danych i podłączanie urządzeń w trybie plug&play. Technologia pozwala korzystać z dwóch kanałów o przepustowości 10Gb/s (1,25GB/s) w obu kierunkach poprzez 1 złącze. Oznacza to, że dane są przesyłane o 20 razy szybciej niż w przypadku USB 2.0 i do 12 razy szybciej niż w przypadku FireWire 800.

Thunderbolt wykorzystuje dwa interfejsy szybkiej transmisji danych – PCI Express i DisplayPort. PCI Express łączy wszystkie wysokowydajne komponenty Maca. Z tego względu możliwe jest podłączenie na przykład macierzy RAID czy urządzeń do przechwytywania wideo bezpośrednio do Maca i skorzystanie z wydajności jaką oferuje PCI Express. Natomiast DisplayPort jako już poniekąd standard dla transmisji obrazów w jakości high-resolution pozwala na bezpośrednie podłączenie do interfejsu Mini DisplayPort źródeł DVI, HDMI czy VGA.

Urządzenia Promise Pegasus są gotowe do użycia natychmiast po rozpakowaniu z pudełka. Również zarządzanie nie stanowi w tym przypadku problemu, gdyż oprogramowanie zaprojektowano specjalnie z myślą o użytkownikach Mac OS X.

Ceny urządzeń już od 655 EURO netto.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto