A A A

Przenośne odtwarzacze Blu-ray drugiej generacji

20 stycznia 2010, 12:57
Przenośne odtwarzacze Blu-ray drugiej generacji

Firma Panasonic przedstawiła pierwsze w branży przenośne odtwarzacze Blu-ray drugiej generacji, modele DMP-B500 i DMP-B100.

DMP-B500, jak i DMP-B100 oferują wiele spośród znanych rozwiązań, które można znaleźć w dotychczasowych stacjonarnych odtwarzaczach Blu-ray firmy Panasonic, w tym PHL Reference Chroma Processor Plus, zastrzeżoną technologię opracowaną we współpracy z Panasonic Hollywood Laboratory.

PHL Reference Chroma Processor Plus to metoda obróbki obrazu, która precyzyjnie przetwarza każdy piksel sygnału wideo Blu-ray w kierunku pionowym. Odtwarza ona dane koloru dwukrotnie dokładniej, niż konwencjonalne systemy, co przekłada się na wierne i wyraźne barwy.

 

Model B500 jest wyposażony w powiększony ekran wysokiej rozdzielczości WSVGA o przekątnej 10,1 cala, rozszerzoną usługę VIERA CAST
z bezprzewodowym połączeniem Wi-Fi, gniazdo na kartę pamięci SD, z której można odtwarzać cyfrowe zdjęcia JPEG i wideo wysokiej rozdzielczości (AVCHD), port USB, dźwięk Dolby Digital o DTS HD oraz VIERA Link, technologię, która wykorzystuje HDMI do sterowania wszystkimi produktami zgodnymi z VIERA Link za pomocą jednego pilota.

Model B100 oferuje ekran wysokiej rozdzielczości WSVGA o przekątnej 8,9 cala, gniazdo na kartę pamięci SD, z której można odtwarzać cyfrowe zdjęcia JPEG, ekran o regulowanym położeniu oraz dźwięk Dolby Digital i DTS HD. Oba przenośne odtwarzacze Blu-ray wejdą do sprzedaży wiosną.

 

W 2010 roku usługa VIERA CAST w odtwarzaczu DMP-B500 została rozszerzona o serwisy Netflix, Pandora, Twitter i Fox Sports. Viera CAST nadal zapewnia dostęp do Amazon Video on Demand, YouTube, Picasa Web Albums, Bloomberg oraz kanału meteorologicznego. Usługa VIERA CAST jest dostępna przez wbudowane połączenie ethernetowe lub Wi-Fi, a zatem nie wymaga żadnych zewnętrznych dekoderów. Usługa jest darmowa, choć użytkownicy muszą płacić za filmy z serwisów Amazon Video on Demand oraz Netflix. Co więcej, nowe serwisy dodawane do usługi 2010 VIERA CAST stają się dostępne automatycznie.

Ponadto udoskonalono konstrukcję odtwarzaczy B500 i B100. Pojedyncze ramię umożliwia swobodną regulację kąta ekranu w modelu B100, a konstrukcja B500, przypominająca ramkę fotograficzną, pozwala oglądać filmy w komfortowej pozycji.


PC Format
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto