A A A

Revolut Bank już wkrótce w Polsce

26 października 2020, 14:30
Twórcy popularnej karty walutowej poszerzają ofertę.
Revolut Bank już wkrótce w Polsce

Strzeżone nie zginie

Firma Revolut zapowiedziała w komunikacie prasowym rozpoczęcie działalności własnego banku w Polsce. Zmiana formuły będzie wiązać się z dostępnością nowych usług. Po udanych testach na Litwie, organizacja chce zaproponować usługi bankowe również mieszkańcom Polski. Środki przechowywane przez Revolut Bank będą przy tym podlegać litewskiemu systemowi ubezpieczeń inwestycji i depozytów.

 

Bezpieczniejsze płacenie

Co to oznacza? Przede wszystkim użytkownik będzie mógł teraz złożyć wniosek o założenie pełnoprawnego konta. Nie powinno w wyraźny sposób wpłynąć to na sam wygląd aplikacji, na pewno jednak zwiększy bezpieczeństwo naszych środków. Do tej pory usługi firmy były pozbawione gwarancji w postaci nadzoru zewnętrznego. Oznaczało to, że Revolut jako organizacja finansowa nie był zobowiązany do zwrócenia środków, które przepadły nam np. w wyniku kradzieży. Jako bank natomiast musi to robić i ma zapewnione na ten cel środki.

 

Jeszcze więcej usług

Do otwarcia konta bankowego firma zaprasza stopniowo kolejnych użytkowników. Docelowo produkt trafi do wszystkich, ale w kilku etapach – promowani są klienci, którzy do tej pory częściej korzystali z usług firmy. Konta depozytowe to jednak dopiero pierwszy krok rozwoju Revolut Bank.

W planach jest też zaoferowanie użytkownikom kart kredytowych czy nawet możliwości brania pożyczek. Wnioski będzie można wypełniać z poziomu aplikacji. Polska jest jednocześnie jednym z pierwszych krajów wybranych do projektu. Prawdopodobnie wpływ na to miał aż milion zarejestrowanych w Polsce kont. Wkrótce nowe usługi trafią też do innych państw.

fot. Revolut


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Mklobucka
30 października 2020, 23:14
Polecam nowego konkurenta Revolta - aplikację Vivid Money od niemieckiego Solaris Banku. Póki co u nas w kraju o niej cicho, ale oferta jest świetna - metalowa karta, 20 euro bonusu na start, wszystko darmowe i solidny cashback (np. 10% w Lidlu czy Aldim). Więcej info tutaj: https://zaofertowani.com/vivid/
avatar
restaumator
26 października 2020, 14:51
Obecny support Revoluta to jakiś koszmar. Same boty na czacie i nie można liczyć na pomoc człowieka.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto