A A A

Rewolucyjne projektory od Casio

10 czerwca 2010, 12:10
Rewolucyjne projektory od Casio

Casio zapowiada premierę na polskim rynku projektorów nowej generacji GREEN SLIM, wykorzystujących najnowsze źródło światła w postaci laserowo-diodowych lamp hybrydowych – „LED & laser”.

Lampy te są pierwszym na świecie bezrtęciowym źródłem wysokiej jasności światła, które może być wykorzystywane do konstrukcji projektorów zgodnie z koncepcją tworzenia urządzeń przyjaznych środowisku.

Dotychczas, w projektorach o jasności ponad 2000 ANSI lumenów źródłem światła były wysokociśnieniowe lampy zawierające szkodliwe dla człowieka i środowiska opary rtęci. Dostępne na rynku, półprzewodnikowe – diodowe i diodowo-laserowe, wolne od rtęci - źródła światła mogły być z kolei wykorzystywane wyłącznie w projektorach o niskiej jasności. Zatem wszystkie dotychczas dostępne rozwiązania uniemożliwiały masową produkcję wysokiej jasności lamp o barwie zielonej. Problem ten rozwiązali konstruktorzy Casio, opracowując wysokiej jasności hybrydowe źródło światła łączące technologię laserową, fosfor i diody LED. W lampie Casio, niebieska składowa widma pochodzi z niebieskiego lasera, czerwona z diod LED, a zielona z konwersji – przy wykorzystaniu fosforu - światła z niebieskiego lasera. W ten sposób, po przetworzeniu (odbiciu) przez procesor DLP składowe barwy trafiają przez obiektyw projektora na ekran, tworząc obraz o jasności co najmniej 2000 ANSI lumenów.

Wykorzystanie wspomnianych hybrydowych lamp Casio umożliwiło budowę pierwszych na świecie projektorów – serii GREEN SLIM - z bezrtęciowym źródłem światła o jasności obrazu umożliwiającej ich swobodne wykorzystanie nawet w jasno oświetlonych pomieszczeniach. Projektory nowej serii charakteryzują się także innymi cechami zwiększającymi ich funkcjonalność. Jest to między innymi niewielki rozmiar urządzeń – nowe Casio są nie większe od kartki papieru A4, maja grubość zaledwie 43 mm i są lekkie (2,3 kg). Wykorzystana technologia wydłuża żywotność źródła światła do około 20 tys. godzin. Nowe źródło światła nie wymaga czasochłonnego studzenia po zakończeniu prezentacji – projektor można wyłączyć praktycznie natychmiast. Dodatkowo, projektory Casio nie wykorzystują tradycyjnej lampy, która musi się rozgrzać aby uzyskać pełną jasność i wierność kolorów. W nowych Casio uzyskujemy jasne, czyste barwy obrazu zaledwie po 8 sekundach od włączenia.

Projektory Casio GREEN SLIM dostępne są dwóch liniach – panoramicznej, o proporcjach obrazu 16:10 i rozdzielczości WXGA (1280x800), oraz tradycyjnej, o proporcjach obrazu 4:3 i rozdzielczości XGA (1024x768). W obydwu liniach dostępne są jasności 2000 i 2500 ANSI lumenów. Casio oferuje do wyboru modele z WiFi (bezprzewodowa komunikacja z komputerem) i gniazdem USB umożliwiającym prezentacje bez podłączania do komputera oraz modele z tradycyjną komunikacją z komputerem.


PC Format
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Microsoft Edge w nowym wydaniu
3 kwietnia 2020
Koncern z Redmond poprawił sposób przewijania w swojej przeglądarce. Jednocześnie firma przyznaje się do kilku błędów.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto