A A A

Rewolucyjny procesor Samsunga

5 stycznia 2018, 13:30
Samsung zaprezentował rewolucyjny procesor, który ma być do 40 procent wydajniejszy niż Exynos 8895, stanowiący serce ubiegłorocznego flagowca.
Rewolucyjny procesor Samsunga

Na około dwa miesiące przed premierą Galaxy S9, Samsung postanowił zaprezentować chipset, który będzie zapewniał najwyższe osiągi topowych smartfonów koreańskiego producenta - Exynos 9810.

Układ składa się z ośmiu, zupełnie nowych rdzeni Mongoose trzeciej generacji o taktowaniu do 2,9 GHz. Cztery z nich będą nastawione na maksymalną moc, a pozostałe cztery na energooszczędność. Samsung chwali się, że dzięki większej ilości pamięci cache będzie to najmocniejszy układ mobilny w historii i zapewni o 40 procent wyższą wydajność niż ten z Galaxy S8.  

Procesor posiada też wiele usprawnień ukierunkowanych na obsługę sztucznej inteligencji i systemów rozpoznawania twarzy. Oprócz tego, jedną z jego kluczowych zalet jest obecność modemu obsługującego LTE kategorii 18, który umożliwia osiągnięcie maksymalnej przepustowości na poziomie 1,2 Gb/s.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto