A A A

Rośnie wartość rynku cyfrowych produktów

14 stycznia 2020, 14:15
Sam tylko App Store zarabia na aplikacjach miliard dolarów tygodniowo.
Rośnie wartość rynku cyfrowych produktów

To znakomita wiadomość dla koncernów technologicznych: z roku na rok jesteśmy coraz bardziej chętni do kupowania aplikacji – i to, co ciekawe, w systemie subskrypcji. Świadczy o tym raport opublikowany właśnie przez firmę SensorTower.

Wielkim wygranym w batalii o uwagę klientów cyfrowych produktów jest Apple. W ubiegłym roku App Store odwiedzało ponad pół miliarda osób tygodniowo i w skali roku zostawiły w nim niebagatelne 54,2 miliarda dolarów.

Koncern ogłosił niedawno, że deweloperzy rozwijający aplikacje App Store od 2008 roku zarobili ponad 155 miliardów dolarów. Ponad jedna czwarta tej sprzedaży miała miejsce w ubiegłym roku. Wtedy to wydatki użytkowników App Store wzrosły o 16% w stosunku do 2018 roku, kiedy to wynosiły 47 miliardów dolarów.

Trend jest widoczny nie tylko w App Store – również Google Play odnotował wzrost przychodów, chociaż suma wygenerowana przez iOS była o 85% większa niż 29,3 miliardów dolarów zarobionych na Google Play.

– Wszyscy mamy smartfona w kieszeni i to właśnie napędza wzrost mobilnego handlu i rynku e-commerce. Możesz dosłownie wymyślić, czego potrzebujesz, i znajdziesz to w tym samym momencie – mówi Jason Woosley, wiceprezes ds. produktów i platformy handlowej w Adobe. Jego zdaniem ten trend będzie ciągle przyspieszał w miarę rozszerzania się mobilności na nowe urządzenia i tryby dostępu do internetu.

Dodatkowo coraz więcej programistów oferuje możliwość wypróbowania ich aplikacji przed zapłaceniem za pełny zestaw funkcji, co dodatkowo napędza rynek cyfrowych produktów.

fot. SensorTower

 


Katarzyna Bielińska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wyciekło 20 GB danych aktorek porno
20 stycznia 2020
Dziewczyny pozujące przed kamerkami udostępniały stronom, za pomocą których zarabiały, wiele swoich prywatnych danych, łącznie ze skanami...


TikTok rośnie w siłę
20 stycznia 2020
Aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo została w zeszłym roku zainstalowana ponad 700 milionów razy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto