A A A

Rynek NFT rośnie w rekordowym tempie

6 lipca 2021, 10:50
W drugim kwartale tego roku sprzedano niewymienne tokeny za 2,5 miliarda dolarów.
Rynek NFT rośnie w rekordowym tempie

Ponad sto razy więcej

Łączna cena znaczników NFT sprzedanych w pierwszej połowie ubiegłego wynosiła zaledwie za 13,7 miliona dolarów. Widać więc, że tempo wzrostu wartości niewymiennych tokenów jest ogromne. Londyński dom aukcyjny Christie's sprzedał w marcu dzieło sztuki Mike'a Winkelmanna, noszącego pseudonim Beeple, za 69 milionów dolarów.

Drugą najdroższą pracą kupioną w systemie niewymiennych tokenów była grafika „CryptoPunk", sprzedana za 11,8 miliona dolarów w Sotheby's. Dzieło to jest zestawem 10 000 pikseli, które składają się na obraz Obcego o niebiesko-zielonej skórze, noszącego maskę medyczną

NFT – ostatni hit rynku sztuki cyfrowej – są traktowane bardzo różnie. Ich entuzjaści postrzegają je jako przedmioty kolekcjonerskie o samoistnej wartości ze względu na ich znaczenie kulturowe. Inni traktują niewymienne tokeny jako inwestycję, zarabiając na rosnących cenach.

fot. www.sothebys.com


Katarzyna Bielińska
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Twitter proponuje ugodę
21 września 2021
Portal jest skłonny zapłacić wprowadzonym w błąd inwestorom ponad 800 milionów dolarów.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto