A A A

Samsung i Microsoft rozszerzą współpracę

5 sierpnia 2019, 12:30
Samsung i Microsoft mają wkrótce rozszerzyć współpracę - na smartfony Koreańczyków trafi wkrótce więcej aplikacji opracowanych przez giganta z Redmond.
Samsung i Microsoft rozszerzą współpracę

Microsoft i Samsung nawiązują w ostatnim czasie coraz szerszą współpracę. Jak podaje ZDNet, firmy zaktualizowały ostatnio umowę o partnerstwie. Serwis podejrzewa, że doprowadzi to do pojawienia się na smartfonach Samsunga większej liczby preinstalowanych aplikacji Microsoftu, w tym służących do łączenia się z komputerem pracującym na Windowsie 10.

Portal podaje, że w trakcie zaplanowanej na 7 sierpnia imprezy premierowej Samsunga Galaxy Note 10, na scenie pojawić ma się również przedstawiciel Microsoftu. Pokaz dotyczyć będzie też oprogramowania giganta z Redmond, które znajdzie się w smartfonach Samsunga. Możliwe, że odbędzie się też pokaz dotyczący zgodności Note'a 10 z technologią Continuum, pozwalającą podpiąć go do większego ekranu. Zwiększy to możliwości telefonu tak, by przypominał peceta. Przedstawiciel Microsoftu odmówił udzielenia komentarza w tej sprawie.

Współpraca obu koncernów trwa już od niemal dekady. Dość niespodziewanie była efektem... pozwu o naruszenie w Androidzie patentów Microsoftu. W 2011 roku Samsung zapłacił z tego tytułu karę, jednocześnie podpisując umowę licencyjną. Już po 2 latach z jej tytułu na konta Microsoftu wpłynął miliard dolarów.

W 2015 roku koreański producent zaczął instalować na swoich urządzeniach MS Office oraz aplikację do czytania maili, a w zeszłym roku istniał nawet plan skonstruowania smartfona „Microsoft Edition" z serii Galaxy, który ostatecznie nie wypalił. Ciekawe, co czeka nas tym razem.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto