A A A

Samsung i Microsoft rozszerzą współpracę

5 sierpnia 2019, 12:30
Samsung i Microsoft mają wkrótce rozszerzyć współpracę - na smartfony Koreańczyków trafi wkrótce więcej aplikacji opracowanych przez giganta z Redmond.
Samsung i Microsoft rozszerzą współpracę

Microsoft i Samsung nawiązują w ostatnim czasie coraz szerszą współpracę. Jak podaje ZDNet, firmy zaktualizowały ostatnio umowę o partnerstwie. Serwis podejrzewa, że doprowadzi to do pojawienia się na smartfonach Samsunga większej liczby preinstalowanych aplikacji Microsoftu, w tym służących do łączenia się z komputerem pracującym na Windowsie 10.

Portal podaje, że w trakcie zaplanowanej na 7 sierpnia imprezy premierowej Samsunga Galaxy Note 10, na scenie pojawić ma się również przedstawiciel Microsoftu. Pokaz dotyczyć będzie też oprogramowania giganta z Redmond, które znajdzie się w smartfonach Samsunga. Możliwe, że odbędzie się też pokaz dotyczący zgodności Note'a 10 z technologią Continuum, pozwalającą podpiąć go do większego ekranu. Zwiększy to możliwości telefonu tak, by przypominał peceta. Przedstawiciel Microsoftu odmówił udzielenia komentarza w tej sprawie.

Współpraca obu koncernów trwa już od niemal dekady. Dość niespodziewanie była efektem... pozwu o naruszenie w Androidzie patentów Microsoftu. W 2011 roku Samsung zapłacił z tego tytułu karę, jednocześnie podpisując umowę licencyjną. Już po 2 latach z jej tytułu na konta Microsoftu wpłynął miliard dolarów.

W 2015 roku koreański producent zaczął instalować na swoich urządzeniach MS Office oraz aplikację do czytania maili, a w zeszłym roku istniał nawet plan skonstruowania smartfona „Microsoft Edition" z serii Galaxy, który ostatecznie nie wypalił. Ciekawe, co czeka nas tym razem.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto