A A A

Samsung już nie dołączy ładowarki do smartfonów

10 lipca 2020, 10:50
Od przyszłego roku telefony Samsunga mają być sprzedawane bez ładowarek.
Samsung już nie dołączy ładowarki do smartfonów

Zbędne dodatki?

Najświeższe informacje dotyczące poczynań Samsunga nie napawają optymizmem. Według doniesień krążących po sieci koncern planuje skończyć z dodawaniem ładowarek do sprzedawanych smartfonów. Niby większość z nas ma już w domu zasilacze od innych telefonów, jednak brak tego akcesorium w pakiecie postawi Samsunga w gorszej od innych firm pozycji, jeśli chodzi o wybór nowego sprzętu.

 

Cena i jakość

Na obronę Samsunga trzeba podkreślić, że działania specjalistów zajmujących się opracowywaniem zestawów sprzedażowych są logiczne. Chodzi o to, by zbić nieco cenę nowego smartfona poprzez zminimalizowanie akcesoriów w pudełku. Modele, które będą sprzedawane od 2021 r., w większości mają z tego właśnie powodu zostać pozbawione ładowarki, bo koncern zakłada, że taki dodatek każdy już dziś ma.

Również Apple rozważa tak krok. Powody są takie same jak u Samsunga – oszczędność. Wszak nie tylko klient zaoszczędzi, kupując zestaw bez dodatku, ale i koncerny zyskają finansowo, rezygnująć z produkcji ładowarek na szeroką skalę. Apple dodatkowo chce opracować specjalny model ładowarki, która będzie sprzedawana oddzielnie, ale jednocześnie będzie bardzo wydajna.

fot.getpxhere

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPierwszy iPhone
24 września 2020
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto