A A A

Samsung zapowiedział nowy system operacyjny dla smartwatchy

30 czerwca 2021, 10:00
Firma planuje mocno odświeżyć oprogramowanie inteligentnych zegarków.
Samsung zapowiedział nowy system operacyjny dla smartwatchy

Koniec z Tizenem

Samsung zaprezentował nowy system operacyjny dla inteligentnych zegarków. One UI Watch to w istocie rewolucja, ponieważ jego zapowiedź wiąże się z rychłym porzuceniem platformy Tizen. System jest modyfikacją Wear OS-a, opracowanego na bazie Androida. Projekt powstał we współpracy z Googlem. Zmiana powinna zatem wpłynąć korzystnie na zgodność oprogramowania z wieloma smartfonami.

Funkcjonalność One UI Watch będzie tak naprawdę zbliżona do Wear OS-a, a różnice okażą się głównie wizualne. System ma interfejs mocno przypominający ten z telefonów Galaxy. Z oprogramowania najprawdopodobniej będą mogli skorzystać także inni producenci.

 

Bardziej współczesny

Kompatybilność z aplikacjami znanymi z Androida sprawi, że biblioteka narzędzi będzie dużo większa niż do tej pory. Samsung obiecuje, że nowe środowisko przyspieszy ładowanie aplikacji o 30%. Interesującą funkcją, jaka pojawi się w zegarkach, jest też możliwość automatycznego wgrania odpowiedników aplikacji, których używany na sparowanym z zegarkiem smartfonie. System pozwoli również błyskawicznie zsynchronizować dane, a zmiany w niektórych aplikacjach (np. sprawdzanie godziny w kilku strefach czasowych) będą automatycznie przenoszone między urządzeniami.

fot. Samsung


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto