A A A

Samsung zaprezentował PlayGalaxy Link

29 listopada 2019, 16:25
Nowa usługa azjatyckiego giganta pozwala uruchomić gry z peceta... na telefonie.
Samsung zaprezentował PlayGalaxy Link

Samsung zaprezentował autorską usługę pozwalającą na strumieniowe przesyłanie gier pomiędzy urządzeniami. PlayGalaxy Link umożliwia streamowanie gier z poziomu komputera na telefon. Odbywa się to w bardzo prosty sposób. Wystarczy zainstalować na komputerze oraz smartfonie odpowiednią aplikację (którą można pobrać z Galaxy Store'a) i sparować oba urządzenia.

Po wykonaniu tej operacji możliwe jest granie z poziomu smartfona. Warto tylko zaopatrzyć się w specjalny kontroler w stylu Glapa. To rodzaj pada z wgłębieniem na telefon, upodabniający go do Nintendo Switcha w trybie tabletu.

W chwili obecnej z aplikacji mogą korzystać posiadacze smartfonów Galaxy S10 i Note 10. W przyszłości apka trafi również do starszych modeli: Galaxy Folda, S9, Note'a 9 oraz Galaxy A90. Do poprawnego działania usługi niezbędny jest natomiast komputer z Windowsem 10, procesorem (minimum) Intel Core i5, 8GB RAM-u i kartą Nvidia GTX 1060 lub AMD Radeon RX550.

Aplikacja jest dostępna w Korei Południowej, USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Włoszech, Holandii, Francji, Singapurze i Rosji. Lista państw z czasem się wydłuży.

fot. Samsung

 

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto