A A A

Senat USA o bezpieczeństwie dzieci

21 października 2021, 11:00
26 października w amerykańskim Senacie dojdzie do przesłuchania przedstawicieli Snapchata, You Tube'a i TikToka w sprawie wpływu tych platform na dzieci i młodzież.
Senat USA o bezpieczeństwie dzieci

Platformy społecznościowe pod pręgierzem

Przewodniczący senackiej Podkomisji ds. Ochrony Konsumentów senator Richard Blumenthal powiedział, że ostatnie rewelacje na temat krzywdzenia dzieci w internecie pokazują, iż Big Tech powinien zostać rozliczony ze sposobu prowadzenia działalności.

„Musimy zrozumieć wpływ popularnych platform, takich jak Snapchat, TikTok i YouTube na dzieci, oraz ustalić co firmy mogą zrobić lepiej, aby zapewnić im bezpieczeństwo" – kontynuował senator.

Marcia Blackburn, republikanka zasiadająca w podkomisji, zauważyła: „TikTok, Snapchat i YouTube odgrywają wiodącą rolę w narażaniu dzieci na szkodliwe treści".

Rzeczniczka Snapchata odpowiedziała, że firma z niecierpliwością czeka na omówienie swojego podejścia do zagadnień ochrony bezpieczeństwa, prywatności i dobrego samopoczucia społeczności platformy. Przedstawiciele TikToka i YouTube'a potwierdzili, że wezmą udział w senackim przesłuchaniu.

Cała sprawa ma związek ze sprawą Frances Haugen, byłą pracownicą Facebooka, która przekazała dziennikarzom tysiące firmowych dokumentów; wykazały one, że platforma nie chroniła w odpowiedni sposób młodych użytkowników.

„Kierownictwo firmy wie, jak uczynić Facebooka i Instagram bezpieczniejszymi, ale nie wprowadzi niezbędnych zmian, ponieważ postawiło astronomiczne zyski ponad interes użytkowników. Potrzebne są działania Kongresu" - powiedziała Haugen.

Senator Blackburn oskarżyła Facebooka o niewłaściwe postępowanie wobec dzieci mających mniej niż 13 lat w oferowanych im usługach. „Oczywiste jest, że Facebook przedkłada zysk nad dobro dzieci i wszystkich użytkowników" – powiedziała.

Dyrektor generalny Facebooka, Mark Zuckerberg, odrzucił krytykę. „Argument, że dla zysku celowo dostarczamy treści, które denerwują ludzi, jest głęboko nielogiczny" – napisał. W zeszłym miesiącu Facebook poinformował, że wstrzymuje pracę nad nową wersją aplikacji dla dzieci, która ma służyć do zamieszczania zdjęć na Instagramie.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto