A A A

Składany smartfon Google'a coraz bliżej

16 sierpnia 2021, 08:00
Jakiś czas temu dało się słyszeć pogłoski, że także Google planuje skonstruować własny model składaka.
Składany smartfon Google'a coraz bliżej

Passport zda się złożyć?

Urządzenie ma nosić nazwę Google Pixel Fold i niewykluczone, że pojawi się jeszcze pod koniec tego roku wraz z modelami Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro.

Potwierdzeniem tej hipotezy może być odniesienie do składanego urządzenia, odkryte w wersji beta 4 Androida 12. W jego kodzie znajdują się między innymi nazwy kodowe, takie jak Oriole, Raven, Passport i Slider. Najprawdopodobniej Oriole i Raven to odpowiednio Pixel 6 i Pixel 6 Pro, podczas gdy Passport może być składanym smartfonem Google'a (ta nazwa pojawiała się już w przeszłości).

Jednak samo użycie domniemanej nazwy kodowej modelu Google Pixel Fold w wersji beta Androida 12 nie potwierdza jednoznacznie, że premiera tego urządzenia zaplanowana jest na koniec 2021 roku. Wielu znawców tematu uważa, że gigant z Mountain View zdecyduje się poczekać do 2022 r. i dopiero wtedy dostarczy smartfon do sklepów.

Główną przyczyną zwłoki jest niewątpliwie duża konkurencja w tym właśnie sektorze urządzeń (wystarczy wspomnieć o Samsungu Galaxy Z Flip3 5G i Z Fold3 5G). Prawdopodobnie zespół Google'a nie będzie chciał ryzykować zrobienia nieodpowiedniego (zbyt małego) wrażenia podczas premiery własnego składaka.

fot. Samsung


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto