A A A

Skróty na Dysku Google'a

19 sierpnia 2019, 12:10
Wyszukiwarkowy potentat testuje nową funkcję w zestawie aplikacji online.
Skróty na Dysku Google'a

Firma Google zamierza dodać do zestawu aplikacji online (Arkuszy, Prezentacji i Dokumentów) funkcję tworzenia skrótów, które będzie można udostępniać innym użytkownikom.

Skróty są wskaźnikami do plików przechowywanych w innym folderze lub na innym dysku. Pozwalają one wyświetlać zawartość konkretnych dokumentów bez konieczności tworzenia ich kopii.

Nowa funkcja, której testy beta właśnie się rozpoczynają, pozwoli na utworzenie skrótów do całych folderów, Dokumentów Google'a, Prezentacji Google'a i Arkuszy Google'a, plików JPG, PDF oraz dokumentów MS Office. Użytkownik będzie miał do dyspozycji polecenie menu kontekstowego Dodaj skrót do tego pliku na Dysku.

Tworzenie skrótów będzie włączane stopniowo. Osoby zainteresowane wypróbowaniem opisywanej funkcji w wersji beta powinny zgłosić się do programu testów, korzystając ze specjalnego formularza rejestracyjnego.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Rusza certyfikacja Wi-Fi 6
16 września 2019
Organizacja Wi-Fi Alliance rozpoczyna certyfikowanie urządzeń zgodnych ze standardem 802.11ax.Gracz ukarany więzieniem za swating
16 września 2019
Jeden z graczy Call of Duty zrewanżował się koledze za przegraną, nasyłając na niego oddział SWAT. "Dowcip" skończył się śmiercią...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto