A A A

Sony podaje listę telefonów, które będą wspierać Androida 11

2 grudnia 2020, 15:30
Firma powoli szykuje się do przesiadki na nową wersję systemu.
Sony podaje listę telefonów, które będą wspierać Androida 11

Raczej niedługa lista

Sony przygotowuje się do debiutu Androida 11 na swoich telefonach. Zaprezentowana przez firmę lista urządzeń (wraz z datami aktualizacji dla poszczególnych modeli) nie jest przy tym zbyt długa. Na razie – bo niewykluczone, że do listy dołączą jeszcze kolejne modele – składa się z zaledwie pięciu modeli.

 

Tylko dla wybranych

Jeszcze w grudniu nowy system będą mogli zainstalować użytkownicy Xperii 1 II oraz Xperii 5 II. Do końca stycznia 2021 roku dołączą do nich właściciele Xperii 10 II, a do lutego muszą poczekać osoby korzystające z Xperii 1 oraz Xperii 5. Premiera systemu powinna przede wszystkim zwiększyć możliwości niektórych urządzeń, przykładowo na Xperii 1 II dzięki aktualizacji będzie można rejestrować nagrania w 4K i 120 fps.

Choć Sony ma stosunkowo wąską ofertę smartfonów, opublikowana przez firmę lista jest nieco rozczarowująca, zwłaszcza w obliczu prawie 100 modeli samsungów, które będą aktualizowane do Androida 11. Z drugiej strony nowy system miał w niektórych telefonach przyczyniać się do szybszego rozładowywania akumulatora. Niewykluczone, że w przypadku braku podobnych komplikacji, Sony zdecyduje się poszerzyć tę listę.

fot. Sony


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto