A A A

Spotify i Warner odnawiają umowę

2 kwietnia 2020, 08:00
Wytwórnia WMG będzie nadal licencjonować muzykę najpopularniejszej platformie streamingowej.
Spotify i Warner odnawiają umowę

Warner Music Group i operator platformy Spotify zawarli nową umowę licencyjną. Muzyka, do której prawa ma WMG, będzie nadal dostępna zarówno w tych krajach, w których serwis Spotify już działa, jak i tam, gdzie dopiero rozpocznie świadczenie usług streamingowych. Od pewnego czasu słychać na przykład, że Spotify pojawi się w Korei Południowej.

Negocjacje WMG i Spotify trwały niemal rok. Dziennik „Financial Times" utrzymywał, że jednym z głównych punktów spornych były zagadnienia związane z podcastami.

Operator platformy Spotify na mocy obowiązującej poprzednio umowy musiał płacić wytwórni płytowej stały odsetek swoich przychodów, niezależnie od tego, ile muzyki słuchał użytkownik serwisu. Okazało się jednak, że osoby korzystające z usług streamingowych w Stanach Zjednoczonych coraz mniej czasu poświęcają na słuchanie muzyki, a popularność zyskują podcasty i inne programy audio. Spotify domagał się więc obniżenia opłat licencyjnych za streaming utworów muzycznych.

fot. Photo Mix – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto