A A A

Spotify na plusie

29 października 2021, 07:00
Duża liczba płatnych subskrybentów usługi premium spowodowała, ze Spotify notuje w trzecim kwartale przychody większe od spodziewanych.
Spotify na plusie

Udane inwestycje

Dobre wyniki przełożyły się na wzrost zainteresowania reklamodawców umieszczających materiały towarzyszące muzyce i podcastom.

Całkowita miesięczna liczba aktywnych użytkowników platformy wzrosła o 19%, do 381 milionów.

Dzięki subskrypcji premium, która odpowiada za większość wpływów, firma osiągnęła przychód w wysokości 172 mln euro, o kilkaset tysięcy więcej niż przewidywali analitycy z Wall Street.

Przychody z reklam, które zmniejszyły się w szczytowym momencie pandemii, wzrosły obecnie o 75%, do 323 mln euro. Spotify planuje zatrudnić setki pracowników, aby jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż reklam.

Firma inwestuje również w biznes podcastowy. Rywalizuje z Apple'em, otwierając w Stanach Zjednoczonych platformę subscrypcyjną dla podcasterów, jednocześnie zwiększając w ten sposób wpływy z reklam.

Platforma zadebiutowała w świecie podcastów w 2018 roku. Obecnie Spotify ma ich 3,2 mln.

Całkowite przychody wzrosły o 27% (do 2,50 mld euro) w trzecim kwartale, przekraczając 2,45 mld oczekiwane przez analityków. Szwedzki serwis odnotował zysk netto w wysokości 2 mln euro w porównaniu ze stratą 101 mln euro rok wcześniej.

Spotify prognozuje przychody w czwartym kwartale na poziomie 2,54–2,68 mld euro przy 177–181 mln subskrybentów premium.

Około 40% subskrybentów premium Spotify to mieszkańcy Europy, a 29% – Stanów Zjednoczonych.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto