A A A

Spotify znosi limity bibliotek muzycznych

27 maja 2020, 14:00
Dotychczasowe ograniczenie liczby utworów już nie będzie obowiązywać.
Spotify znosi limity bibliotek muzycznych

Odpowiedź na prośby użytkowników

Limity w bibliotece Spotify dotyczące utworów oraz ilości pobrań dostępnych dla użytkownika były od lat udręką osób korzystających z tej platformy strumieniującej. Na e-mail działu wsparcia technicznego serwisu od 6 lat wpływały prośby konsumentów o zniesienie odgórnie ustalonych ograniczeń.

 

Wąska grupa kolekcjonerów

Spotify w odpowiedzi argumentował, że użytkownicy niepotrzebnie „kolekcjonują" utwory i zapychają listy. Kilka lat temu doszło do tego twierdzenie ekspertów serwisu, że mniej niż 1% użytkowników osiąga liczbę 10 tys. dodanych utworów, więc nie ma planów zniesienia tego limitu.

Teraz jednak „kolekcjonerzy" mogą odetchnąć z ulgą. Po 6 latach Spotify w końcu znosi ograniczenie. Ma na to wpływ dobrze działający algorytm sugerujący słuchaczom nowe utwory i albumy. To sprawia, że limit 10 tys. pozycji w bibliotece jest za mały. Decyzja serwisu nie oznacza jednak całościowej zmiany obostrzeń – pozostają w nim ograniczenia dotyczące pobierania utworów do pamięci urządzeń (10 tys. utworów na 5 osobnych urządzeniach) oraz limit 10 tys. utworów dla playlist.

Zmiany limitowe są wprowadzane stopniowo, więc nie każdy użytkownik otrzymał już dostęp do zwiększonego miejsca w bibliotece. Jest to jednak kwestia czasu.

 

Lider w branży

Spotify jest liderem w strumieniowaniu muzyki – obecnie platforma może się poszczycić armią ponad 130 mln płacących subskrybentów. Pokaźne zasoby Spotify (50 mln utworów) nie współgrają z dotychczas nakładanymi na słuchaczy obostrzeniami. Ten arbitralny limit biblioteki na 10 tys. utworów od wielu lat ograniczał pasjonatów muzyki.

fot. Wallpaperflare


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto