A A A

Sprawdzanie haseł w przeglądarce Chrome

3 października 2019, 08:05
Firma Google wbuduje narzędzie Password Checkup bezpośrednio do przeglądarki internetowej.
Sprawdzanie haseł w przeglądarce Chrome

Wtyczka Password Checkup, służąca do sprawdzania haseł zapisanych w przeglądarce Chrome, została opublikowana w lutym bieżącego roku. Narzędzie to sprawdza, czy zapamiętane przez Chrome'a kombinacje nazw użytkownika i haseł są zagrożone (na przykład czy nie pojawiły się w którejkolwiek bazie przejętych kont).

Password Checkup wskazuje też słabe hasła i proponuje, aby je zmienić. Narzędzie ma zostać włączone bezpośrednio do Chrome'a jeszcze w bieżącym roku. Na razie natomiast zmodyfikowano stronę passwords.google.com, dzięki której internauci mogą skontrolować hasła zapisane w przeglądarce.

Funkcja Sprawdź hasła wymaga zalogowania się na koncie Google'a. Koncern zapewnia, że w celu skontrolowania haseł posługuje się tylko ich skrótami, więc cała operacja jest bezpieczna.

Wyświetlona lista sprawdzonych haseł jest podzielona na kilka sekcji: hasła przejęte (lub bezpieczne), użyte ponownie i słabe. Użytkownik otrzymuje od razu propozycję, aby zmienić takie dane logowania.

Według Google'a jedna czwarta internautów używa słabych haseł (takich qwerty), dwie trzecie posługują się identycznymi hasłami w różnych serwisach, a mniej niż połowa jest skłonna zmienić dane logowania w sytuacji, w której zostałyby one przejęte.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto