A A A

Starsze modele Kindle’a wkrótce stracą dostęp do internetu

29 lipca 2021, 13:30
Wiekowe czytniki nie będą niedługo zgodne z obowiązującymi standardami.
Starsze modele Kindle’a wkrótce stracą dostęp do internetu

Książka odłączona od świata

Firma Amazon poinformowała klientów za pośrednictwem e-maila, że czytniki Kindle bazujące na technologii 3G stracą w grudniu możliwość samodzielnego łączenia się z internetem. Taka zmiana nie jest efektem działań producenta, a po prostu porzucaniem tego standardu przez kolejnych operatorów. Oznacza to, że starsze czytniki będą mogły komunikować się z siecią wyłącznie za pośrednictwem Wi-Fi, o ile tylko mają odpowiedni moduł. W innym przypadku pozostanie już tylko przesyłanie książek za pośrednictwem kabla micro USB.

 

Nowa literatura

Najnowsze modele Kindle’a obsługują już sieć 4G, ale problem może pojawić się w przypadku np. 3. i 4. generacji Keyboard, wariantu Touch (4. generacja), Paperwhite (4., 5., 6. i 7. generacja), Voyage (7 generacja) oraz Oasis (8. generacja). Amazon przypomina jednak, że odłączenie od internetu nie spowoduje utrudnień w korzystaniu z dotychczas zakupionych książek.

Firma zaproponowała też właścicielom starych czytników kredyt na kwotę 50 dolarów, by zachęcić ich do zakupu nowszej wersji urządzeń.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Tagi: amazon, Kindle
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Twitter proponuje ugodę
21 września 2021
Portal jest skłonny zapłacić wprowadzonym w błąd inwestorom ponad 800 milionów dolarów.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto