A A A

Startup GroupMe zakupiony przez Skype'a

22 sierpnia 2011, 11:25
Startup GroupMe zakupiony przez Skype'a

Skype - gigant telefonii internetowej, nabyty niedawno przez Microsoft, ogłosił plan zakupienia firmy pracującej nad wysyłaniem wiadomości pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

Firma GroupMe powstała w 2010r, jej siedziba znajduje się w Nowym Jorku. Przejęcie połączone wraz z zakupem dostawcy mobilnego video – firmą Qik, mające miejsce na początku tego roku zwiększa rolę Skype’a jako innowatora w zapewnianiu niezwykłych doznań dla użytkowników komputerów przenośnych.

Dzięki temu posunięciu Skype kontynuuje swoją misję zapewnienia globalnego multimodalnego oraz wieloplatformowego systemu komunikacyjnego. Umacnia go to jeszcze bardziej na pozycji lidera w zarówno głosowej jak i video komunikacji.

Tony Bates - dyrektor naczelny Skype’a powiedział „ GroupMe stworzyło niezwykłe grupowe narzędzie komunikacyjne , które działa na wielu urządzeniach przenośnych oraz platformach, robi to z niego z niego doskonały dodatek do głosowych, video oraz tekstowych produktów w rodzinie Skype’a”.

Założony w 2003 roku, mający siedzibę w Luksemburgu Skype jest obecnie w czasie procesu przejęcia przez software’owego giganta Microsoft, który zapłacił za firmę 8,5 mld dolarów w maju tego roku. Wcześniejszym właścicielem Skype’a był eBay.

Microsoft powiadomił niedawno, iż ma nadzieję na zamknięcie procesu nabycia lidera komunikacji internetowej w październiku, w momencie gdy dostanie zielone światło od europejskich organów nadzorujących.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto