A A A

Steam w Chinach

22 sierpnia 2019, 12:40
Valve uruchamia działalność w Chinach i rusza z platformą Steam w Państwie Środka.
Steam w Chinach

Pomimo rosnącej pozycji Epic Games, Steam to wciąż najpopularniejszy sklep z grami na świecie. Twórcy platformy, firma Valve, w pewnym momencie przestali jednak ściśle monitorować ukazujące się tam treści i postanowili reagować tylko w przypadkach ewidentnych nadużyć regulaminu.

Usługa od zawsze była więc w Chinach na cenzurowanym, a tamtejszym graczom dostęp do serwisu był utrudniany za pomocą rządowego firewalla. By nie zamykać się na potężny rynek, Valve zdecydowało się więc podporządkować rządowi w Pekinie i uruchomiło usługę Steam China.

Wygląd serwisu jest niemal identyczny, z tym że obecnie użytkownicy mają do dyspozycji zaledwie 40 gier, w tym dwóch produkcji Valve takich jak Dota 2 i Dota Underlords. Dla porównania ogólnoświatowy odpowiednik chińskiego Steama zawiera ich 30 tysięcy. Kolejne tytuły pojawią się po dopuszczeniu przez odpowiednie organy.

Odrzucane będą przede wszystkim gry z motywami erotycznymi i nadmiernie epatujące przemocą, ale też treści zakwalifikowane jako nieprzychylne dla rządu w Pekinie. Twórcy chcący legalnie dystrybuować swoje gry w Chinach, muszą też unikać nawiązań do tematyki LGBT+. By użytkownicy nie mogli uzyskać dostępu do niepożądanych treści, nowa wersja platformy ma własne, niezależne serwery.

fot. 123RF


Krzysztof Kempski
Tagi: prawo, gry, steam
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Morele.net ukarane za wyciek danych
19 września 2019
Popularny sklep będzie musiał zapłacić ogromną karę za uchybienia, które doprowadziły do wycieku danych 2,2 milionów klientów.


Facebook zaprezentował Portal TV
19 września 2019
Niewielkie urządzenie wyprodukowane przez koncern Zuckerberga ułatwia dostęp do usług streamingowych i pozwala przenieść wideorozmowy do salonu.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto