A A A

Steruj aparatem za pomocą smartfona

3 grudnia 2019, 11:20
CamRanger opracowuje udoskonaloną wersję oprogramowania do łączenia smartfona z aparatem.
Steruj aparatem za pomocą smartfona

W 2012 r. światło dzienne ujrzała aplikacja CamRanger, która umożliwiła posiadaczom lustrzanek Canona i Nikona sterowanie sprzętem fotograficznym za pomocą smartfona. To bezprzewodowe oprogramowanie okazało się hitem wśród fotografów i dla wielu stało się nieodłącznym elementem pracy w terenie.

Teraz producent postanowił rozszerzyć możliwości systemu i do puli obsługiwanych marek dołączył także bezlusterkowce firmy Sony oraz aparaty FujiFilm. CamRanger 2 będzie więc nową, udoskonaloną odsłoną systemu do łączenia aparatu ze smartfonem, a do tego będzie udostępniał swoje możliwości większej liczbie sprzętów.

Na stronie producenta można dokładnie sprawdzić, z jakimi markami i modelami aparatów fotograficznych oprogramowanie współpracuje. Warto zauważyć, że do połączenia aparatu ze smartfonem w wielu przypadkach potrzebny będzie odpowiedni kabel USB – producent precyzuje parametry w notce opublikowanej na WWW.

Możliwości CamRanger 2 pokazano na filmiku: KLIK

 

fot. CamRanger

 

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wyciekło 20 GB danych aktorek porno
20 stycznia 2020
Dziewczyny pozujące przed kamerkami udostępniały stronom, za pomocą których zarabiały, wiele swoich prywatnych danych, łącznie ze skanami...


TikTok rośnie w siłę
20 stycznia 2020
Aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo została w zeszłym roku zainstalowana ponad 700 milionów razy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto