A A A

Steruj aparatem za pomocą smartfona

3 grudnia 2019, 11:20
CamRanger opracowuje udoskonaloną wersję oprogramowania do łączenia smartfona z aparatem.
Steruj aparatem za pomocą smartfona

W 2012 r. światło dzienne ujrzała aplikacja CamRanger, która umożliwiła posiadaczom lustrzanek Canona i Nikona sterowanie sprzętem fotograficznym za pomocą smartfona. To bezprzewodowe oprogramowanie okazało się hitem wśród fotografów i dla wielu stało się nieodłącznym elementem pracy w terenie.

Teraz producent postanowił rozszerzyć możliwości systemu i do puli obsługiwanych marek dołączył także bezlusterkowce firmy Sony oraz aparaty FujiFilm. CamRanger 2 będzie więc nową, udoskonaloną odsłoną systemu do łączenia aparatu ze smartfonem, a do tego będzie udostępniał swoje możliwości większej liczbie sprzętów.

Na stronie producenta można dokładnie sprawdzić, z jakimi markami i modelami aparatów fotograficznych oprogramowanie współpracuje. Warto zauważyć, że do połączenia aparatu ze smartfonem w wielu przypadkach potrzebny będzie odpowiedni kabel USB – producent precyzuje parametry w notce opublikowanej na WWW.

Możliwości CamRanger 2 pokazano na filmiku: KLIK

 

fot. CamRanger

 

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościMicrosoft Edge w nowym wydaniu
3 kwietnia 2020
Koncern z Redmond poprawił sposób przewijania w swojej przeglądarce. Jednocześnie firma przyznaje się do kilku błędów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto