A A A

Straż graniczna w Egipcie zatrzymała robota-artystkę Ai-Dę

25 października 2021, 08:00
Powód? Kamery w oczach i posądzenie o szpiegostwo.
Straż graniczna w Egipcie zatrzymała robota-artystkę Ai-Dę

Skandal dyplomatyczny z AI w tle

Pierwsza na świecie humanoidalna artystka kierowana sztuczną inteligencją została zatrzymana w urzędzie celnym. Wraz ze stworzoną przez siebie rzeźbą została wysłana w specjalistycznych skrzyniach drogą lotniczą do Kairu. Miała wziąć udział w wystawie Forever Is Now, odbywającej się w Wielkiej Piramidzie, na której po raz pierwszy zaplanowano pokaz sztuki współczesnej.

Z powodu dwóch kamer w oczach, które służą Ai-Dzie do rozpoznawania ludzkich rysów, a także malowania i rysowania, robot został posądzony o szpiegostwo i wraz ze swoimi rzeźbami przetrzymywany przez służby celne przez 10 dni, wywołując zamieszanie dyplomatyczne. Sprawę rozwiązała interwencja ambasadora Wielkiej Brytanii. Artystka o ciemnych włosach, silikonowej skórze i drukowanych w technologii 3D zębach i dziąsłach, została ostatecznie puszczona wolno.

fot. www.ai-darobot.com


Katarzyna Bielińska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto