A A A

Stwórz własną aplikację na Androida!

12 lipca 2010, 10:41
Stwórz własną aplikację na Androida!

Google udostępniło narzędzie pozwalające każdemu użytkownikowi na samodzielne tworzenie aplikacji na mobilny system Android.

App Inventor udostępnia użytkownikom komponenty pozwalające na stworzenie dowolnego programu. Całość została opakowana w przejrzysty interfejs, który jeszcze bardziej ułatwia tworzenie aplikacji. Usługa była opracowywana przy współudziale osób nieznających się na programowaniu, co pozwoliło na zrozumienie ich potrzeb i oczekiwań wobec tego typu narzędzia.

Użytkownicy nie muszą posługiwać się żadnym językiem programowania, gdyż cały proces oparty jest na działaniu w oparciu o udostępnione komponenty i tzw. "bloki", pozwalające na zarządzanie akcjami wykonywanymi przez tworzoną aplikację.

Pracownicy Google’a twierdzą, że udostępnione elementy przewidują wszystkie możliwe akcje i funkcjonalności oferowane przez system i telefony pracujące pod jego kontrolą.

Aby rozpocząć pracę z App Inventorem, należy udać się na stronę http://appinventor.googlelabs.com/about/ i postępować zgodnie ze wskazówkami znajdującymi się po prawej stronie witryny.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto