A A A

Światła drogowe w Mapach Google

10 lipca 2020, 09:40
Koncern z Mountain View idzie w ślady Apple'a.
Światła drogowe w Mapach Google

W aplikacji mapowej Google'a testowana jest nowa funkcja.

W ubiegłym roku firma Apple dodała do własnej usługi Mapy funkcję pokazywania świateł drogowych. Udogodnienie takie jest jednak dostępne tylko dla urządzeń działających pod kontrolą systemu iOS. Można jednak podejrzewać, że pojawi się ono także w aplikacji Mapy Google uruchamianej na smartfonach z Androidem.

 

Na razie testy

Dotychczas w Mapach można było sprawdzić natężenia ruchu i znajdować alternatywne trasy dojazdu do miejsca docelowego.

Serwis Droid-Life pokazał jednak ostatnio zrzuty ekranu otrzymane od mieszkającego w West Des Moines w stanie Iowa użytkownika smartfona z Androidem. Na terenie tego 66-tysięcznego miasta będzie niebawem wdrożona szerokopasmowa usługa Google Fiber (światłowodowe łącza do sieci).

Na przesłanych grafikach pokazano wiele skrzyżowań z zaznaczonymi ikonami sygnalizacji świetlnej. Można je zobaczyć zarówno w zwykłym widoku mapy, jak i w trybie nawigacji. W tym ostatnim przypadku ikony się powiększają, gdy użytkownik jest blisko skrzyżowania.

Należy zaznaczyć, że Google nie informuje o bieżącym stanie sygnalizacji – pokazuje tylko, na których skrzyżowaniach światła się znajdują. Jest to jednak informacja wystarczająca dla użytkownika szukającego trasy, na której nie będzie zatrzymywany przez sygnalizatory.

fot. Droid-Life


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Pamięć absolutna
20 stycznia 2021
Włączamy funkcję przechowywania wielu elementów w Schowku systemu Windows 10.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto