A A A

T-Mobile i Sprint mają warunkową zgodę na fuzję

27 lipca 2019, 11:00
Po ponad roku od ogłoszenia planów połączenia jedni z największych operatorów komórkowych na rynku amerykańskim są krok bliżej do transakcji wycenianej na 26,5 mld dolarów. Departament Sprawiedliwości USA zaproponował w tej sprawie ugodę przewidującą kilka warunków do spełnienia.
T-Mobile i Sprint mają warunkową zgodę na fuzję

Fuzja T-Mobile i Sprinta, której plany ujawniono w kwietniu 2018 r., wymagała zgody Departamentu Sprawiedliwości USA i Federalnej Komisji Łączności. Jak podaje „New York Times", ta ostatnia już w maju br. poparła transakcję, gdy operatorzy zobowiązali się do inwestycji w rozwój sieci na terenach wiejskich i szybką rozbudowę sieci 5G. Choć wciąż 13 stanów USA walczy o zablokowanie fuzji, obawiając się ograniczenia konkurencyjności rynku, to Departament Sprawiedliwości wydał wstępną zgodę na transakcję.
Warunkiem jej finalizacji jest sprzedaż części pakietu klientów i zasobów częstotliwości Dish Network, operatorowi płatnej telewizji satelitarnej. Chodzi o klientów usług prepaid świadczonych przez Sprint (także jako Boost Mobile i Virgin Mobile) oraz część posiadanego przez Sprint widma radiowego. Firmy będą też musiały udostępnić Dish ponad 20 tys. witryn komórkowych i dziesiątki sklepów detalicznych. T-Mobile ma również przez siedem lat zapewnić firmie Dish „solidny" dostęp do swojej sieci. W tym czasie Dish będzie pracował nad rozwojem 5G - operator zapowiedział, że do połowy 2023 r. zbuduje sieć 5G obejmującej swoim zasięgiem 70 proc. Amerykanów.
Dzięki spełnieniu tych warunków, jak podkreślił Departament Sprawiedliwości w oświadczeniu, duże obszary obecnie niewykorzystywanego lub wykorzystywanego poniżej możliwości widma radiowego zostaną udostępnione konsumentom w formie wysokiej jakości sieci.

fot. Pixabay

 

 


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto