A A A

Tajemnica złotego Apple Watcha

7 lipca 2021, 07:00
W 2015 roku pojawił się Apple Watch – od razu także w wersji luksusowej.
Tajemnica złotego Apple Watcha

Jednak ceramika

Od samego początku szefowie firmy zdawali sobie sprawę z potencjału drzemiącego w segmencie luksusowych gadżetów. Zaoferowali zatem również modele w kopercie z 18-karatowego złota. Niestety, Apple Watch w takim wydaniu nie znalazł wielkiej liczby nabywców, a powodem mogła być cena – 10 000 dolarów za sztukę.

Błąd naprawiono w modelu Apple Watch Series 2: kosztowne złoto zastąpiono nieco tańszą ceramiką.

Tymczasem, według informacji podanej w serwisie Twitter przez zbierającego prototypy sprzętu użytkownika DongleBookPro, koncern Apple przygotował ceramiczną wersję gadżetu już w 2014 roku. Mogła być ona już wtedy sprzedawana zamiast wersji „gold".

Dlaczego tak się nie stało – archiwa milczą. Na pewno były prowadzone dogłębne badania preferencji klientów. Nie da się wykluczyć, że część spośród nich wyrażała spontaniczną chęć posiadania zegarka ze złota, która osłabła jednak w konfrontacji z zaproponowaną przez Apple'a ceną. O tym, że jest to prawdopodobne, świadczy choćby obecna polityka firmy. Koncern nieco spuścił z tonu i jako najbardziej luksusowy proponuje tytanowy wariant urządzenia, kosztujący – bagatela – 900 dolarów.

Oczywiście dla prawdziwych koneserów i miłośników luksusu brak modelu z królewskiego metalu może być rozczarowujący – podobnie jak dla osób praktycznych, dla których przygoda ze złotym zegarkiem przodków Butcha Coolidge'a w filmie „Pulp Fiction" wydaje się być mocnym argumentem za zakupem takiej właśnie wersji.

fot. Pixabay


Sebastian Nanasik
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto