A A A

Taniej na platformie Google Play

24 października 2021, 08:00
Nie wszystko drożeje. Koncern z Mountain View ogłosił obniżkę opłat dla autorów aplikacji rozpowszechnianych na zasadzie subskrypcji za pośrednictwem sklepu Google Play.
Taniej na platformie Google Play

W Nowy Rok z obniżkami

Po krytyce struktury opłat (zgłoszonej m.in. przez Spotify i Microsoft) prowizja wynosząca obecnie 30% zostanie w 2022 roku obniżona do 15%. Prawdopodobnie zachęci to programistów do przejścia z jednorazowych płatności na subskrypcje.

W firmowym blogu Google informuje, że dokonał bardzo ważnych zmian w systemie płatności, a nowe zasady wejdą w życie 1 stycznia przyszłego roku.

Koncern już wcześniej zmniejszył pobieraną prowizję (również z 30% do 15%) od pierwszego miliona dolarów zarobionego w ciągu roku przez twórców aplikacji sprzedawanych w Google Play. Zmiany te zostały wprowadzone w marcu, po tym, gdy firma Apple dokonała obniżki prowizji na platformie App Store (w listopadzie ubiegłego roku).

Sprzedawcom e-booków i dostawcom usług streamingu muzyki na żądanie również zostanie zmniejszona opłata serwisowa; wyniesie ona 10%.

Obniżki nie dotyczą gier, ponieważ w ich przypadku płatności są dokonywane bezpośrednio w aplikacji (a nie stosuje się modelu subskrypcyjnego). Zamiast tego gry są objęte 15-procentową prowizją za pierwszy zarobiony milion dolarów.

fot. Google Play


Sebastian Nanasik
Tagi: Google Play
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto