A A A

Telegram pozwoli na importowanie konwersacji z WhatsAppa

28 stycznia 2021, 15:20
Operator aplikacji chce wykorzystać problemy lidera i przejąć jego użytkowników.
Telegram pozwoli na importowanie konwersacji z WhatsAppa

Kawałek tortu

Sporym błędem wizerunkowym WhatsAppa okazało się ogłoszenie zmodyfikowanego regulaminu, pozwalającego na uwspólnianie baz danych zbieranych od użytkowników z tymi gromadzonymi w ramach serwisu Facebook. Choć firma odroczyła aż do 8 maja blokadę kont za odrzucenie nowych zasad i obiecała w najbliższych miesiącach wytłumaczyć się z propozycji zmian, część użytkowników już uciekła do konkurencji.

 

Pojawia się i znika

Największymi beneficjentami sytuacji okazały się Signal i Telegram, które odnotowały tuż po obwieszczeniu Facebooka znaczący przyrost tygodniowych pobrań. Telegram szybko na ten trend zareagował i dodał funkcję pozwalającą na przeniesienie całej historii konwersacji z WhatsAppa. Coś chyba jednak poszło nie tak, bo w chwili gdy piszemy te słowa... opcja nie jest (tymczasowo?) dostępna.

Kilka godzin po aktualizacji dodającą synchronizację, autorzy Telegrama wypuścili kolejną łatkę, a po wspomnianym importowaniu danych słuch zaginął. Nie ma go też w dzienniku zmian. W tym czasie skorzystało z niej wąskie grono użytkowników, którzy potwierdzają, że rzeczywiście mogli przenieść dane z WhatsAppa.

 

Ktokolwiek widział...

Zagadkowe zniknięcie aktualizacji może być wynikiem tego, że firma po prostu omyłkowo wypuściła wersję testową oprogramowania. Niewykluczone też, że Telegram wykrył tuż po dodaniu łatki poważny błąd, który lepiej będzie naprawić przed oddaniem władzy użytkownikom. Kiedy synchronizacja powróci – jeszcze nie wiadomo.

fot. Telegram


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto