A A A

Telewizory Samsunga z nowinkami dla graczy

15 marca 2021, 13:50
Duże ekrany nadają się nie tylko do oglądania filmów.
Telewizory Samsunga z nowinkami dla graczy

Wspólnie z AMD

Samsung ogłosił niedawno partnerstwo z AMD. Dzięki współpracy z producentem podzespołów nowa linia telewizorów Neo QLED ma być wyposażona w technologie, które pojawiały się do tej pory wyłącznie w monitorach gamingowych. W ten sposób producent chce lepiej przystosować swoje telewizory do współpracy z konsolami.

 

Granie jak na monitorze

Najważniejszą nowinką jest obsługa FreeSync Premium Pro, która ma współpracować z HDR. Dzięki temu na telewizorach będzie można grać w rodzielczości 4K oraz odświeżaniu 120 Hz przy użyciu złącza HDMI 2.1 do przesyłu obrazu. Niewielki będzie też opóźnienie wejścia (5,8 ms), co ma znaczenie zwłaszcza w grach akcji.

Telewizory pozwolą też wybrać inne proporcje ekranu – oprócz standardowego 16:9, będziemy mogli ustawić widok 21:9 lub 32:9. Dodatkowo oprogramowanie wzbogaci się o tzw. panel gracza, z poziomu którego szybko przeprowadzimy podstawową konfigurację (proporcje, ustawienia dla słuchawek itp.). Listę nowości zamyka nowa metoda generowania dźwięku przestrzennego podążającego za obiektem (Object Tracking Sound, OTS).

Opisane powyżej mechanizmy znajdą się w telewizorach z serii Q90A 50" i wszystkich nowych ekranach typu QLED o przekątnej co najmniej 55".

fot. Samsung


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto