A A A

Telewizory szpiegowały swoich właścicieli

9 lutego 2017, 13:30
Dotychczas, w temacie zagrożenia prywatności, skupiano się głównie na komputerach i smartfonach, ponieważ to one wydawały się być największym zagrożeniem. Tymczasem, jak ujawniła Federalna Komisja Handlu (FTC), niebezpieczne mogą okazać się również telewizory.
Telewizory szpiegowały swoich właścicieli

Z najnowszych informacji wynika, że amerykańska firma Vizio wykorzystywała około 11 milionów urządzeń do śledzenia czynności użytkowników, którzy korzystali z jej produktów. System operacyjny odbiorników miał przechwytywać obraz wyświetlany na ekranie, zestawiać go z zebranymi wcześniej informacjami o osobach z nich korzystających. Co ważne, wszystkie dane były potem sprzedawane reklamodawcom, którzy mogli na ich podstawie lepiej dostosowywać reklamy.

Sama praktyka nie jest niczym nowym we współczesnym marketingu i nie byłoby w niej nic złego, gdyby jednak użytkownik uprzednio wyraził na nią zgodę. Firma Vizio o nią nie prosiła i w związku z tym, FTC nałożyło na producenta karę w wysokości 2,2 miliona dolarów i wymusiło usunięcie wszystkich zgromadzonych nielegalnie danych.

Sprawa jest o tyle niepokojąca, że nie wiadomo, ile podobnych praktyk nie zostało dotychczas wykrytych, a także jakie inne urządzenia były w nie zaangażowane. Jedno jest jednak pewne, w dobie internetu rzeczy prywatność praktycznie nie będzie istniała.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
13 lutego 2017, 08:56
Witam! Już kiedyś gdzieś mówili/pisali, że mając SmartTV dajemy różnym cyberprzestępcom podgląd naszego domu. Radzili tam też zakleić taśmą kamerkę internetową w takim TV, aby zapobiec inwigilacji :oczy: .
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto