A A A

To przez pomyłkę

10 listopada 2020, 08:10
Na platformie Google Play przez przypadek znalazła się aplikacja pozwalająca zdalnie zablokować wybrane funkcje telefonu.
To przez pomyłkę

Tylko dla Afryki

W sklepie Google Play pojawił się program Device Lock Controller. Z jego opisu wynika, że narzędzie jest przeznaczone dla instytucji udzielających kredyty. Są one w stanie częściowo zablokować telefon z systemem Android w sytuacji, gdy jego właściciel nie spłaca w porę rat. Aplikacja została pobrana ponad 100 razy.

 

Na pogotowie zadzwonisz

Zamieszczone w serwisie Google Play zrzuty ekranowe sugerują, że po zdalnym zablokowaniu smartfomna jego użytkownik może wciąż przeglądać podstawowe ustawienia komórki. Da się również zadzwonić na numery alarmowe.

Device Lock Controller wydaje się być niedostępny w Ameryce Północnej i Europie – nie można go pobrać i zainstalować. Redaktorzy serwisu XDA Developers. którzy skontaktowali się z przedstawicielami Google'a i zadali pytanie, z jakiego powodu aplikacja pojawiła się w sklepie z oprogramowaniem na Androida, usłyszeli w odpowiedzi, że program zamieszczono przez pomyłkę.

Narzędzie do zdalnego blokowania smartfona nie jest przeznaczone dla krajów zachodnich i w ogóle nie powinno pokazywać się tam na liście oprogramowania. Program został przygotowany dla kenijskiego operatora Safaricom, który prowadzi aksję ratalnej sprzedaży tanich modeli urządzeń z Androidem Go i chciał mieć możliwość wywierania nacisku na klientów zalegających z opłatami. Smartfony miały być blokowane po czterech dniach opóźnienia w spłacie raty,

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto